Автор Тема: "Кой говори?"  (Прочетена 19926 пъти)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Re: "Кой говори?"
« Отговор #30 -: март 03, 2010, 11:50:45 pm »
"Анализирай това" в месеца на любовта беше доста интересно. Аз поне си мислех какви патета сме само като попаднем в кълчищата на любовта ;D
Интереса ли имаш впредвид joreste или любопитството? Аз му викам нездраво любопитство. Не знам защо по-често се заговори за това, че изневярата заздравявала връзката. Толкова често, че идващите поколения сигурно ще го приемат за закономерно: "За да имаш по-здрава връзка - изневери".
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #31 -: март 04, 2010, 09:11:48 am »
"За да имаш по-здрава връзка - изневери".

без да те хванат  ;)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
"Кой говори?"
« Отговор #32 -: март 29, 2010, 02:20:01 pm »
Утре в "Анализирай това" темата е "Защо все повече жени правят избор да са сами?"

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #33 -: март 29, 2010, 04:28:59 pm »
Бих добавил - много мъже също избират подобен начин на живот - причините са много но една от тях днес чух от устата на една доста ерудирана водеща (между другото в компания на човек от екипа на сайта)

http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2972/

А именно фразата и към г-жа Леомани (цитирам по памет): Ти притежаваш върховното средство за манипулация - детето (нарочно съм го подчертал) - даже не мога да коментирам това. По-точно мога, но не бих искал да го правя публично.

Но да се върнем на темата за утре:

Причините са коментирани в един или друг аспект тук. Според мен те са:

1. Нереална преценка на собствените си качества.
2. Нереални изисквания към партньора
3. Нереални очаквания към съвместния живот и възникващите проблеми (които до тогава са решавали родителите).
4. Липса на желание за промяна т.е. повечето смятат че брака (децата в частност) няма да промени начина им на живот.
5. Нереална преценка на бъдещето (в общия случай). Както беше писал някой (Хектор мисля - ако греша извинете ме)

Човек не се жени заради младостта , а заради старостта. Аз поне го разбирам така - Когато си млад всичко е лесно и самотата не тежи - после е малко по-различно.

Не мога да кажа че се чувствам достатъчно стар за да го кажа , но поне приемри пред мен - бол.

kometa

• Member
  • *
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #34 -: март 29, 2010, 04:43:09 pm »
Утре в "Анализирай това" темата е "Защо все повече жени правят избор да са сами?"
Много интересно! Поне за мен. Ще направя всичко възможно да слушам предаването онлайн. СиДи, благодаря, че си дал линк за това в по- старите си постове. Не знам защо, но сега за първи път чета тази тема. Надявам се да бъде възможно да чуя дискусията утре.
« Последна редакция: март 29, 2010, 04:44:46 pm от kometa »

kometa

• Member
  • *
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #35 -: март 29, 2010, 04:44:05 pm »
Човек не се жени заради младостта , а заради старостта. Аз поне го разбирам така - Когато си млад всичко е лесно и самотата не тежи - после е малко по-различно.
А за това категорично не съм съгласна! Но не е тук мястото да коментирам.
« Последна редакция: март 29, 2010, 04:50:57 pm от kometa »

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #36 -: март 30, 2010, 09:24:37 am »
Въпросът е също и какви са последиците от това. Ще използвам реплики от една статия на e-therapy
Цитат
...душевните пробойни, отворени от самотата която ни изтезава...
...крещящата с цяло гърло нужда от интимност...
Позволявам си да ги извадя от контекста само като фрази. Ето тази статия имам в предвид: http://e-therapy.bg/article.php?ids=290
Пробойни, дефицити отваря се място за нови неща. Какви? Имаме ли ясен поглед на къде води това?
Какви са последиците за нас, за децата ни, за малката общност около нас...? А за по-голямата - обществото?
Този избор често е свързан с разпадане на семейства и връзки. Как да подходим зряло към такъв ход?
Може ли там където е имало страст и любов да останат само добри познати, както се пееше в една песен.
« Последна редакция: март 30, 2010, 09:29:41 am от hektor »
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: март 30, 2010, 10:36:52 am »
Хкетор !

Мисля че последиците са най-малкото ,което ги интересе па.  ;)

Без да използувам купешки фрази мога да споделя следното:

Работата е там , че напоследък се налага модела на амбициозната и пробивна жена - това донякъде е добре. Лошото е, че амбицията на повечето момичета стига до там че да се омъжат (или поне да вържат с накое 'средство за манипулация') някой по-заможен мъж. Не ги виня - това виждат по медиите като модел - това правят. С мотото ' целта оправдава средствата' същите тези амбициозни момичета започват да изпитват 'чувства' само и единствено по финансови подбуди. Цедката за подобно замогване обаче е прекалено 'ситна' за големия наплив, което пък ги води до фразата  - "по-добре с никой отколкото с някой неподходящ" (т.е. беден), после пък 'овехтяват' и системата ги изхвърля и ето ти затворен кръг.

Според мен фразата 'избирам да съм сама' е чиста проба признание че 'никой не ме иска', което 'помага' на въпросните жени да ходят с 'високо вдигната глава'. Само да можеха да се видят през очите на околните- не чак толкова амбициозни жгени, но с добър мъж до себе си :-\ Ама по-добре че не могат  :-X   

Gita

• Гост
« Отговор #38 -: март 30, 2010, 10:58:44 am »

Според мене тази тема може да се погледне не само от психологичен аспект, а и от социален (дори и етнологически;)...
Имам в предвид това, че преди време жените изобщо не са имали ИЗБОРА да са сами. В днешно време те все по-често се решават да тръгнат по този път, защото социалната ситуация го позволява:
1. не рядко не съществуват пречки от прагматично естество и сама жена е способна напълно да се грижи сама за дом и семейство;
2. "самотна майка" вече е съвсем нормално понятие, жените нямат проблем да се идентифицират като такива...
3...
4...

(можем да допълваме точките ;))
« Последна редакция: март 30, 2010, 11:33:38 am от Gita »

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: март 30, 2010, 11:06:30 am »
Нека аз да поставя последната точка:
n. Защото така ИСКАТ.
;D

СиДи, като част от дискусията мисля, че ще се кажат и много неща, които не интересуват жените, но са част от общата картинка. Иначе няма какво да говорим, отдолу под всичко стоят примитивни механизми за действие. Един такъв механизъм е оцеляването в една структурирана от парични знаци система.

Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #40 -: март 30, 2010, 11:10:06 am »
Нека аз да поставя последната точка:
n. Защото така ИСКАТ.
;D

Мисля че това изчепрва темата  ;D Друг е въпроса че исканията се менят с времето (на база на тема във форума - през 2 години например). Доколкото за дискусията - само темата да изчетат и ще им свърши времето.  ;)

Gita

• Гост
« Отговор #41 -: март 30, 2010, 11:17:27 am »
Ха сега, кое е първичното - яйцето или кокошката?

Жените избират да са сами:
защото така ИСКАТ или защото така МОГАТ?  ;)

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #42 -: март 30, 2010, 11:20:53 am »
Едно е да искаш, друго да можеш, а трето и четвърто - да го направиш  ;) Фраза от филма 'мъжки времена'  ;) А защо няма филм 'женски времена' - отговорете си сами  8)

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #43 -: март 30, 2010, 11:28:39 am »
Що не си говорите за здравия секс...... хаххахаха

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: март 30, 2010, 11:38:16 am »
Oхоооо ! Предаването започна !! Някой е чел форума  ;D ;D ;D ;D