Автор Тема: "Кой говори?"  (Прочетена 22672 пъти)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Re: "Кой говори?"
« Отговор #15 -: ноември 23, 2009, 01:35:43 pm »
Моя детски страх беше от тъмното. Не заради 'караконджули' а просто заради самото тъмно. Сега като направя една статистика за себе си колко престъпления и катастрофи стават денем и нощем - явно не е бил просто страх, а инстинкт. Не знам ...

Няма да се обаждам в ефира - ако е 15 мин предаването - едва ли ще го уцеля  :-\
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
« Отговор #16 -: ноември 23, 2009, 07:53:37 pm »
1. Страх от тъмното или от неизвестното, което крие.
2. От някой видове животни, може би предадено от родител.

P.S. Възможно ли е страха /страховете/, които не е решен в детството при по - зряла възраст да е силно изразен? ...   
« Последна редакция: ноември 23, 2009, 10:32:39 pm от joreste :( »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #17 -: ноември 25, 2009, 01:05:36 pm »
Слушателският телефон в ефирно време на "Дарик радио" е  984 983.

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: ноември 30, 2009, 07:00:04 pm »
Здравейте, утре ще продължите ли темата от миналата седмица? Ако Да имам 1 въпрос - Възможно ли е през детството да се появят / оформят признаци на страх, които да бъде проявен в по-зряла възраст?
И др. ми въпрос е как да се разпознават страховете, все пак човек понякога се увлича или не знае, че си причинява страх на себе си или др. човек; (ако следва грешен модел на родителите си или друг) ...?
Дано да стигне времето за да се обади някой!  ;)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #19 -: декември 01, 2009, 12:05:27 am »
Да кратки са предаванията и добре би било да има продължение.
Ако продължите с темата за страховете. Какви конкретни стратегии може да следва родител в различните ситуации: например страх от тъмното, от животно, от човек и т.н. То на всеки му идват идеи според момента и ситуацията, но трябва да се знае кое ще има успех и кое не. Дали детето ще се справи и само. Ще бъде ли напълно победен страха.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: декември 01, 2009, 11:24:50 am »
Темата, свързана с детските страхове ще има продължение на 08.12.2009г., насочено към практически съвети за   родителите и близките на децата.
Благодарим Ви за въпросите!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #21 -: декември 01, 2009, 11:25:25 am »
Днес темата, която юе се дискутира е свързана с насилието.

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: декември 01, 2009, 05:11:44 pm »
Специално пък по тази тема цялото предаване може да е на база постове от форума ..  :-\, които за жалост дискутират все действителни случаи, а темата не се ъпдейтва защото ще трябва да се повтаряме  :-\ за жалост  :-\

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: декември 07, 2009, 12:59:11 pm »
За съжаление насилието съществува. Според мен срама и страха,  които жертвата изпитва пред това да преодолее това препятствие са по-силни и затова проблема продължава... /Това може би не се отнася само за насилието/
Дано следващия път анализа бъде по-дълъг по която и да е тема!  ;)

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: януари 12, 2010, 03:47:20 pm »
Здравейте, някои може ли да ми каже миналата седмица каква беше темата както и днес? Тъй като миналия път радиото ми много пращеше и от време на време чувах както и днес, това което разбрах бе свързано с настроението по време и след празниците.  А днес чух да се говори за Инетрнет комуникацията и представянето на даден човек във виртуалното пространство; реалния и измисления образ, за свободата ...  Ако някои иска можем да продължим двете теми? ....   ;)

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: януари 13, 2010, 12:45:20 pm »
...  Ако някои иска можем да продължим двете теми? ....   ;)

Хектор е пуснал тема:

http://e-therapy.bg/smforum/index.php?topic=2003.msg5874#msg5874

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #26 -: февруари 10, 2010, 09:38:57 am »
Здравейте!
Новата тема на e-therapy.bg  в радио Дарик през по-голямата част от месеца ще е свързана с любовта. За онези нейни измерения, които могат да ни спират дъха или да ни правят зависими, или да ни променят изцяло...
Пишете  и завадвайте въпроси-по тази тема всеки знае:)

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: февруари 19, 2010, 09:37:17 am »
Пишете  и завадвайте въпроси-по тази тема всеки знае:)

Аааааа не всеки  ;) не всеки  ;) Някои са доста по-запознати - Жорко например  :D

http://e-therapy.bg/smforum/index.php?topic=1997.0

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #28 -: февруари 22, 2010, 10:25:12 am »
Цитат на: Дончо Цончев
ПОКОЛЕНИЕТО

Жена ми посяга към най-лошата череша в чинията. След като я изяде, тя отново взема най-лошата от останалите. По този начин й се пада все най-лошата череша, но тя яде все по-хубави. Накрая обикновено поклаща пред очите ни последния чифт, предлага ни го и казва:

- Черешите бяха чудесни!

Дъщеря ми посяга към най-хубавата череша в чинията. След като я изяде, тя отново взема най-хубавата от останалите. По този начин й се пада най-хубавата череша, но тя яде все по-лоши. Накрая обикновено прави горчива гримаса, плюе и казва:

- Черешите бяха ужасни!

Въпрос на възпитание...?
Въпрос на страст...?
Въпрос на избор...?

Нека да погледнем любовта и от тези гледни точки.
- Как възпитаваме децата да обичат.
- Как възпитаваме тийнейджъра да обича.
Любовта като възпитание към съзнателния избор или като преклонение пред несъзнателните пориви припознати като страст.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #29 -: март 02, 2010, 12:22:11 pm »
Днес темата бе за изневярата  ;D
... "интересното" е дали Алекс, г-жо Петрова (май забрави и за водещата) е изневерявала ли не?! ... Не е нищо лично към въпросния слушател или някой друг, но ми е чудно защо точно това ми се наби в главата  ;D ;D ;D Кой го интересува кой какво прави и с кого? Представих си, че ме питат мен и Какво? вече не е интересно ... Именно понякога интереса подтиква към изневяра, може би?! И може би това което ще кажа ще попадне в някакви рамки, не искам да е така,но има Жени и Мъже, които си изневеряват без да им пука и не уважават хората до тях, а когато са намесени и парите ... но това е др. история ....