Автор Тема: vupros  (Прочетена 4000 пъти)

shekina

• Гост
vupros
« -: октомври 16, 2005, 05:49:16 pm »
Kakvo oznachava otricatelna privurzanost? ima li obshto s tova niakoi da se durji prezritelno s teb, a ti da prodiljavash da iskash da go vijdash makar che toi ne iska i ti go kazva?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
vupros
« Отговор #1 -: октомври 18, 2005, 10:29:27 am »
Подобно отношение е самомъчителна тежест. Въпросът е доста дифузен, но това показва и душевното Ви страдание и лутане. Кога сме склонни да се измъчваме така? Когато сме зависими по някакъв начин от отблъскващият ни емоционално, когато има навик в поведението ни, когато нямаме алтернатива и когато сами сме слепи за нея....... Причините са много и ако имате нужда от подкрепа и помощ, ние сме насреща.

Eva

• Гост
Какво значи поведението му?
« Отговор #2 -: ноември 20, 2005, 12:45:37 pm »
Имам връзка с момче, което доста често се опитва да предсказва отговорите ми с отрицателна оценка. Давам пример за по - ясно: Разбрали сме се да се видим. В деня той ми звъни и ми казва "Много е студено, няма да искаш да се разкарваш, нали?".... или пита ме "Кога ще се видим?", аз замълчавам известно време и той отговаря вместо мен "Никога?" На какво се дължи това, как да си тълкувам поведението му? Дали наистина не иска да ме вижда, но ми го подсказва по страннен начин...

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #3 -: ноември 22, 2005, 10:28:45 am »
Скъпа Ева, до голяма степен анализа, тълкуването, интерпретацията или както и да го наречем, зависи и от Вашето поведение спрямо момчето. Той просто може да се чувства неуверен и с тези си реплики да се презастрахова от отказ. Все пак за един мъж е важно да запази достойноството си. Има ред други причини, които могат да водят до подобни разговори между вас. Така например, ако Вие сте много уверена, ако не му показвате емоциите и чувствата си и той все още не е сигурен в близостта Ви, ако самият той е с по-ниско самочувствие или преди Вас е имал много подобни ситуации, в които му е отказвано......Помислете дали друг път сте му отказвали при подобни обстоятелства, дали не сте му казали, че мразите студа....Естествено най- ясна представа можете да получите от Вашият приятел, ако поговорите за това.

Eva

• Гост
Какво значи поведението му?
« Отговор #4 -: ноември 23, 2005, 04:48:28 pm »
Благодаря ви за точния отговор, много от нещата съм ги премислила и аз. По - скоро приятелят ми има ниско самочувствие за съжаление, защото аз демонстрирам чувства и интерес към него, но той по всякакъв начин избягва това и също при опит да говоря с него - не довежда до нищо. Сякаш има фобия от интимни разговори. Дава ми безсмислени отговори, определено трудно се общува с него. Има ли някакъв начин да отключа съкровенното място в душата му?