Автор Тема: изневяра  (Прочетена 35638 пъти)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
..........
« Отговор #75 -: януари 28, 2008, 02:55:54 pm »
Уважаеми съфорумци ! Уважаеми терапевти ! Уважаеми дами и господа нерегистрирани потребители ! Уважаеми “кръшкащи дами”! Всичко писано по тази тема е на грешна база. Всички ние (най-вече аз) търсим решението в грешна посока. Как стигнах до този извод ли ? Ами попитах жена си или казано иначе – почерпих от извора. Една вечер след като заспаха децата седнахме в кухнята да си поговорим спокойно за това онова. Тогава и зададох въпрос. “Представи си че аз се пропия и ти срещнеш един много привлекателен за теб мъж. Би ли ми изневерила с него и защо?”. Тя помисли няколко секунди и попита “ Кога ?!” след което за 5 минути ми направи разчет на времето си през седмицата по дни и часове. Гледах със зяпнала уста и не можех да повярвам, че не съм се сетил за това до сега. Много пъти съм твърдял че “детето е 24 часов ангажимент”. Казвал съм и онази крилата фраза, че “ Безделието ражда пороци “ но никога не съм се сетил да свържа двете фрази. Да се е..... в експерта. Да се е...... в психоаналитика. Истината е била толкова близо до мен, че не съм я видял а именно – ако жената не е отдадена напълно на семейството си рано или късно идва момента на изневярата. Реално погледнато аз имам доста работа извън града и по пътя срещам доста често “жени-стопаджийки”, които вместо палец показват среден пръст насочен към устата. Гледайки от моята гледна точка ако прежаля 20 лева ще кръшна даже и с риск да посещавам 6 месеца венерологически кабинет – ей така за ‘тръпката’. Аз обаче “не съм го намерил на пътя” докато за ‘кръшкащите дами’ това май не важи. Кръшкащите дами просто имат достатъчно време за да мислят за други мъже, да търсят косури на съпрузите си и да се чувстват незадоволени от обстановката (материална и духовна) в която живеят и вместо да направят нещо да я подобрят – сменят обстановката.ГЕНИАЛНО! Колкото и да се мъчиш да осигуриш комфорт на една жена - все има какво още тя да поиска. Маана се намира най-лесно. Ако една жена е достатъчно ангажирана с грижи за децата, къщата и собственото си семейство няма време, а и желание да кръшка. Всичко което споменах по-горе за нея е с много нисък приоритет от децата и и семейството и. Ако има кой да и върши работата и да гледа децата какво друго и остава освен да гледа сериали и да се отъждествява с главните героини които ‘пламтят от любов’ и са готови едва ли не да ходят по трупове за да се отдадат на истинската си любов, което в края на краищата се свежда до смяна на един полов член с друг принадлежащ в общия случай на по-богат мъж. Една жена без работа има достатъчно време за да попие внушението на разни сладникави предавания, че любовта изисква жертви и си струва даже ако трябва да пожертва щастието на децата си и други хора на които не им е все едно за да постигне целта си а именно да е с онзи недостъпен мъж. Сигурно сега ще ми набиете фразата, че жената може да изневери и в асансъор. Ако има поведение на крайпътна курва – да. Не ми казвайте че не знам какво е. Кръшкал съм на гаджетата си и чувството когато тя го заслужава и не го заслужава е коренно различно. Ако го заслужава мисълта в общи линии е “ давай мрънкай колкото искаш. Сега ще те опъна теб а довечера приятелката ти. Айде мрънкай дявол да те вземе.” Ако си сглупил или си бил фиркан съвестта те гризе. “Гледай колко е добричка бе! Що го направих ??!! Тя даже е и по-красива от онази. Да се е... в дебила” Рзбира се не е за пренебрегване и факта, че трябва да имаш и съвест. В края на краищата още една крилата фраза -“Оправданието е като задника – всеки си го има”. Сега сигурно ще прочета доста 'оправдания' (исках да кажа задници ама не съм такъв човек ). Това е!
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
изневяра
« Отговор #76 -: януари 28, 2008, 03:48:30 pm »
Изводът е съвсем точен! Има обаче два проблема - слагаш всички под общ знаменател (правиш допускания за общото на базата на частен случай) и приемаш допусканията, които правиш за общовалидни, а те не са такива ;)

CDman

• Member
  • *
    • Профил
изневяра
« Отговор #77 -: януари 28, 2008, 03:51:56 pm »
Цитат на: "Missi"
Изводът е съвсем точен! Има обаче два проблема - слагаш всички под общ знаменател (правиш допускания за общото на базата на частен случай) и приемаш допусканията, които правиш за общовалидни, а те не са такива ;)
Оправдание 1 ...

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #78 -: януари 28, 2008, 10:28:28 pm »
Цитат
Но тук се появява и другата страна на изневярата, свързана с последствията, за които говори Пилигрим-прошката. Колко хора са склонни да простят истински изневяра и да продължат напред, градейки отново доверие помежду си? Колко хора след изневяра не преминават в състояние на постоянно желание за контрол и проверки, спрямо партньора си? Колко хора могат да оценят своя принос за изневярата и да строят качествено нови взаимоотношения-много по-удовлетворяващи, с партньора си? Може би в неблагоприятните отговори, които си дават изневеряващите, се крие част от отговора на въпроса, който е задал Пилигрим. Прошката е трудна, особено, когато се свързва с разбирането за чест, но много по-мъчително и тежко е да се живее с постоянното неспокойно ровене и търсене на причини и преповтаряне на факти. Как прощаваме?
Да се прости е много трудно и същевременно много лесно. Не зная, колко хора могат да направят това, което etherapy засягат във въпросите си. До момента аз съм единствения човек, за който зная, че го е постигнал. Аз простих! Не на думи, а реално! :!: :!: :!: Но ако някой си мисли, че заслугата е моя... ще сгреши! Единственото, което аз направих беше да отворя съзнанието си за истината. Заслугата за тази прошка е предимно на Lady!!! Тя (както вие казвате) се е самоцензурирала. Поставила е граници на изневярата си. Каквото и влияние да и е оказвало всичко това – нито за миг не престана да се бори за моето внимание и да се стреми към оправяне на взаимоотношенията ни! Ще попитам и аз като вас: Колко хора изневеряват по такъв начин? Няколко неща научих за прошката! И твърдя, че са ИСТИНА! За да простиш не е нужна сила! Не е нужна и слабост! Нужно е разбиране и такава любов, че дори в подобна ситуация да мислиш повече за другия отколкото за себе си! А най-важното: АКО ПРОШКАТА СЪДЪРЖА ДОРИ МАЛЪК ЕЛЕМЕНТ НА КОМПРОМИС – ТЯ НЯМА ДА БЪДЕ ПЪЛНА И ИСТИНСКА!!! За да простиш, срещу теб трябва да има човек, който го заслужава! Споменавате за контрола и проверката... Около два месеца бях в подобно състояние – докато си изясних всички подробности. Голям кошмар е! Странното обаче е, че нито за миг не изпитах ревност! Повярвайте ми – познавам това чувство. Може би до такава степен съм отхвърлил егото си, че тя така и не се появи?! Или поради намерените доказателства, просто липсваше елемента на съмнение... Знам ли? :shock:
Цитат
...но много по-мъчително и тежко е да се живее с постоянното неспокойно ровене и търсене на причини и преповтаряне на факти.
Това пък е още по-кошмарно! Но! Без да бъдат изяснени причините, нищо не може да бъде поправено!!! Фактите са без значение! Още повече, че много често причините се коренят в поведението на потърпевшия. В нашия случай, аз лиших Lady от внимание и секс. Както и в заобикалящия ни свят, човешките емоции не позволяват „празно пространство”. Но искам да подчертая! Ако ми се беше наложило да се изправя пред причини от рода на: „Исках да усетя какво е с друг мъж”, „Вече нямам чувства към теб”, „Имах нужда от тръпка”, „Изневерих ти за да съживя брака ни” и най-вече "Влюбих се в него"... Lady вече щеше да е „история”... Но тя не се отказа от мен! В момента, в който го разбрах изтрих безвъзвратно всички намерени доказателства! Запазих си само снимките защото въпреки причината, поради която ги е правила са страхотни! И вече не ме депресират ни най-малко... :wink:
Цитат
Може би в неблагоприятните отговори, които си дават изневеряващите, се крие част от отговора на въпроса, който е задал Пилигрим.
Може би жените писали в тази тема и другите като тях, които са я чели ще могат да дадат приемлив отговор на въпроса „ЗАЩО?”... И може би... Може би ще заслужат прошка... Дано има кой да им я даде! piligrim
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

devillkata

• Member
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
изневяра
« Отговор #79 -: януари 29, 2008, 03:18:03 am »
Piligrim samo s edno nesty ne sam saglasna s tebe :
Цитат
За да простиш не е нужна сила! Не е нужна и слабост! Нужно е разбиране и такава любов, че дори в подобна ситуация да мислиш повече за другия отколкото за себе си!
I ste kaja zasto imax dalga vrazka(dalga, dalga blizo 4 godini ako ne broim 6 meseca razdqla) i ste kaja az v na4aloto bqx stra6no vlubena ili pone taka sam si mislela i sam prostila zastoto to4no poradi tazi pri4ina koqto ti kazva6 Lubov!!! No idva edin takaf moment 4e ti obi4a6. obi4a6, prostava6 prostava6 i nakraq razbira6 kak si bil zaslepen. Ne mislq 4e Lubovta ponqkoi pat moje da ni dade pravilnite saveti. Toi mi izneveri tri pati (moje i da e bilo pove4e no da ne znam) i vseki edin pat prostix parviq pat zastoto go obi4ax, vtoriq pat zastoto go obi4ax, tretiq pat zaradi sebe si. I ste popita6 zasto zaradi men ami zastoto bqx izmorena ot laji. Toi ne sprq da se moli da tarsi vnimanie da se opitva da podobri nestata mejdy nas no v edin moment si kazva6 " Kade mi e bil uma? Tolkov li sam zaslepena 4e da ne prozra vsqka edna tvoq dyma?" Ima izneveri i izneveri. Ste ti kaja kak az postapix v tozi sly4ai: maxnax my kai6a. Dadox si smetka 4e qvno prekaleno sam go zady6avala s moqta luda obi4 i qvno toi ne me obi4a tolkova za da ne se po4ystvagyzen nito vednaj. A moje bi se e 4ystval no 4ove koito potreti postapkata si qvno ne osaznava gre6kite si! qvno nqma savest. I ste ti kaja da trqbva6e my vreme da peceni i toi si poe posledstviqta. Varna se i dalgo vreme tarse6e vnimanieto mi kakto i az imax nujda da preosmislq dali naistina ima za kakvo da my vqrvam. I togava znaex 4e nisty nqma da e sastoto. I ne be6e i nqma i da se varne. Sled parvata iznevqra ve4e nestata se promenqt a sledvastite samo poty6avat oganq. Moje bi i zatova nakraq re6ix da izbqgam ot nego zastoto toi se vmanie4i a az izstinax. Koeto mislq 4e e napalno normalno. :?: :!:

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #80 -: януари 30, 2008, 10:04:34 am »
devillkata Чети внимателно! Най-малкото, което казвам е, че трябва да простиш на някого защото си влюбен /а в него!!! Всъщност твърдя точно обратното! Ако това е основанието за прошка означава, че правиш компромис заради собствените си чувства – следователно грешиш! Това, което казвам е, че е необходимо да си влюбен по начин и сила позволяващи ти да загърбиш егото си. Да си способен да пренебрегнеш болката, обидата и т.н., които причинява изневярата за да се поставиш на мястото на човека срещу себе си. Да погледнеш на ситуацията от неговата гледна точка (или както казват американците – да се напъхаш в неговите обувки). Това би ти позволило да разбереш причините и основанията за изневярата! И ако тези причини и основания не са в разрез със собствените ти разбирания, ако до голяма степен оправдават извършеното – тогава можеш да простиш без да бъде необходимо усилие! Ако си чела внимателно поста на etherapy ще видиш, че те намират много от нещата, които твърдя за декларации без покритие. Или по-просто казано смятат твърдението ми „Простих напълно и възстанових доверието си без остатък” за неистина или по-вероятно за самозаблуда. Мотивите им са, че в различни теми и по различни поводи аз се връщам към подробности от това преживяване. Само, че не могат да бъдат напълно сигурни. Техните книги, а може би в някаква степен и опит им казват, че това е невъзможно. От друга страна пък са достатъчно интелигентни хора за да знаят, че в необятното поле на човешкото съзнание и психика – всичко е възможно! И до какво опираме? До вярата?! Ако дори един човек повярва в моите думи. Ако вникне в смисълът им – аз ще бъда щастлив. Cdman и Missi ме поздравиха за силата на характера, която съм проявил след като описах своя начин да разреша проблема – благодаря им за това! Но е много важно тези, които четат, да разберат за какво ми беше необходима тази сила. Тя ми беше нужна за да не позволя нормалните в такава ситуация емоции да замъглят разума и преценката ми, а не за да дам прошката си на Lady!!! Смятам, че случая описан от теб напълно подкрепя тезата ми. Самата ти си установила, че променливите и несигурни човешки чувства не предлагат сигурна опора в решаването на подобни проблеми. Ти си прощавала на този мъж защото си била влюбена в него, а не защото той е заслужавал да му бъде простено... Грешно основание – адекватен резултат. Разделили сте се. Само, че след четири години и шест месеца... Време, което никой не може да ти върне... piligrim
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

tonus

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
изневяра
« Отговор #81 -: февруари 05, 2008, 08:21:37 pm »
Цитат на: "Kori"
Мисля, че освежаването на сексуалната връзка между двама, става само с усилия от двете страни.
Как съм пропуснала този пост...много си права.С риск да прозвучи неморално :)) искам да кажа, че сексът в една връзка е много важен и изисква разнообразие..Интересно ми е, колко от вас смеят да си признаят и покажат на съпрузите си какво им харесва, а съпрузите им да отвърнат със същото..Общуването,това е важното.Когато двама се обичат и уважават, те ценят желанията на човека до себе си..идеята ми е,че споделените желания между двама водят до споделени положителни емоции,а споделените емоции заздравяват връзката.А колкото до желанията - нека въображението поработи..и това за сбъднатите фантазии:
Цитат на: "piligrim"
chancy & megi2007 Винаги съм си мислил, че едно от най-лошите неща, които могат да се случат на човек е... да му се сбъднат всички мечти и фантазии... Особено фантазиите
някакси на мен не ми се връзва, защото всичко зависи от света, в който живееш.Няма лоши неща, има несподелени и неизживяни!Винаги има път-напред и назад,ако човек знае къде е началото,винаги ще поема във вярната посока:)Поздрави на всички и лека вечер:)

corra

• Member
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
изневяра
« Отговор #82 -: февруари 22, 2008, 09:40:26 pm »
"Кръшкащите дами просто имат достатъчно време за да мислят за други мъже, да търсят косури на съпрузите си и да се чувстват незадоволени от обстановката (материална и духовна) в която живеят и вместо да направят нещо да я подобрят – сменят обстановката.ГЕНИАЛНО!" Това просто не е вярно. Натовареността, заетостта - физическа - изобщо нямат общо с изневярата. Тя е свързана с емоционален недостиг, а не с излишък - или не - на свободно време. Казвам го от опит.

CDman

• Member
  • *
    • Профил
..........
« Отговор #83 -: февруари 25, 2008, 01:17:18 pm »
Защо дамите казват, че когато един мъж кръшка "задоволява нагона и егото си", а когато една жена кръшка - "слуша сърцето си"? :smt017 Въпроса е риторичен. Не се напъвайте, че ще се преуморите и няма да ви останат сили да "слушате сърцето си". :smt020

CDman

• Member
  • *
    • Профил
..........
« Отговор #84 -: февруари 25, 2008, 02:00:24 pm »
Хе Хе СМЕХ !! http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1165899 :smt082 Тия "грациозните" са пропуснали да споменат, че на нЕкои мъже може да им кипне и да "тунинговат" фасадата на "практичната" жена. Ако това е добре за италианките .... българките да не се пробват. Впрочем кво пък - проверката е висша форма на доверие. За спешни случаи тел 150 (не се надявайте много) или 166 (ако все пак виждате телефона). Да не кажате после - не знаех ;)

corra

• Member
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: ..........
« Отговор #85 -: февруари 25, 2008, 02:21:50 pm »
Цитат на: "cdman"
Защо дамите казват, че когато един мъж кръшка "задоволява нагона и егото си", а когато една жена кръшка - "слуша сърцето си"?
И в двата пола има "кръшкащи" и по едната, и по другата причина. А кой какви обяснения дава дори за "пред себе си" - това вече е друг въпрос.

skyseer

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: ..........
« Отговор #86 -: февруари 25, 2008, 04:02:16 pm »
Цитат на: "corra"
Цитат на: "cdman"
Защо дамите казват, че когато един мъж кръшка "задоволява нагона и егото си", а когато една жена кръшка - "слуша сърцето си"?
И в двата пола има "кръшкащи" и по едната, и по другата причина. А кой какви обяснения дава дори за "пред себе си" - това вече е друг въпрос.
Въпроса е и какво от това? Чесането на езици няма да помогне винаги ще има такива хора по простотата причина че човека не моногамен въпреки че доста се стремят да бъдат заради разни стериотипи залегнали далеч назад във времето в доста култури. Естествено има и други причини но няма да ги коментирам сега.

tonus

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
изневяра
« Отговор #87 -: април 09, 2008, 08:55:47 pm »
Цитат на: "chancy"
Нямаме деца,аз не искам.От известно време го отбягвам и в леглото,защото си мисля само за другия.Просто не го искам.Всяка нощ преди да заспя мисля само за него.На моменти ми е идвало на ум какво ще стане ако се разведа.И дали ако го направя другият ще ме приеме отново.Само мога да кажа,че чуствата на другия бяха много силни преди.Сега не знам.Той е свободен и може би има друга..незнам.Не намирам особени проблеми в семейството ми,но може би не ги виждам а да има такива.На кръстопът съм голям.Чуствата отвътре ме изяждат,не ми дават мира.
Първото изречение ме покърти..Завоалирано в останалата част,някакси извън темата това изречение ме накара да се замисля много...Как е възможно да обичаш един мъж(или двама мъже, в което се убедих лично, че е самозаблуда) :twisted: и да нямаш желание да имаш дете от този мъж..Привличането,страста и всички други названия на усещането,че се чувстваш добре с другия, не са нищо повече от съмнение в собственото си Аз..Но това нежелание за дете ми говори за нещо повече от съмнение.."аз не искам"-което по пътя на логиката води до мъжа ми иска..Защо?Жената е родена, за да стане майка..Това е най-великото чувство,най -истинското(което лично все още не съм изпитала,но се надявам да е скоро)..Не мога повече..оставям на вас.. Визирам още веднъж Оскар Уайлд с неговата мисъл:за да пребориш изкушението трябва да му се отдадеш..е аз се борих,борих,борих..доста дълго и непостоянно(почти две години) и смея да кажа, че се преборих.Искам също да благодаря на всички за критиките и споделените мнения!Помогнахте ми много в доста трудни моменти..е-терапи благодаря и на екипа ви :D