Автор Тема: изневяра  (Прочетена 37492 пъти)

megi2007

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #30 -: януари 14, 2008, 03:28:39 pm »
Благодаря ви за съветите,но аз няма как да пробвам варианта с пренасянето при другия,защото той е женен.Аз дори съм сигурна че ако живея с него няма да съм щастлива,защото той е женкар и аз и сега си знам че не съм единствена,но не ме питайте какво правя тогава с него.Този мъж така е влязъл под кожата ми че или съм голяма глупачка да съм с него,или твърде много го обичам. Според вас как една жена да е сигурна че един мъж я обича ?

Kori

• Member
  • *
  • Публикации: 121
    • Профил
изневяра
« Отговор #31 -: януари 14, 2008, 03:49:17 pm »
Според мен, един мъж те обича, ако щади достойнството ти - в най-общия случай. Ако с него се чустваш унизена, принудена, самотна, недооценена - този мъж вероятно също те обича, но не колкото обича себе си!!!!!!! Понякога егоизма им е по-силен.
??? ? ??? ?? ???? ??? ?? ????????? ?? ?????????.?? ????? ? ??? ??? ? ???? ????????? ??? ???????????? - ??????????.?? ?? ????????? ????? ??????? ? ?? ????? ?????????,?? ????? ??????? ? ??? ?????, ??? ????? ????? ????????? ? ??? ????????.

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
изневяра
« Отговор #32 -: януари 14, 2008, 04:10:28 pm »
Съгласна съм с Kori. Меги, запиши си няколко сеанса при психолог; очевидно е че нямаш желание и сили да се действаш сама. Ако наистина искаш да решиш проблема и да се отървеш от натрапчивите си "чувства", терапевт може да ти помогне. Ако очакваш някой да те подкрепи или осъди, да те успокои, че "нищо лошо" не правиш или да потвърди съмненията ти, това няма по никакъв начин да ти помогне да си решиш проблема. Не това е смисъла на форума. Хората тук споделят личното си мнение и човек може да почерпи различни гледни точки, ако иска, но в някои случаи това не върши работа (примерно, защото човекът не иска). Тогава е най-добре да си поговори с психолог.

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #33 -: януари 14, 2008, 07:52:19 pm »
Както казва cdman: ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ...
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
изневяра
« Отговор #34 -: януари 14, 2008, 09:27:23 pm »
Мила Megi2007, щом
Цитат
той е женкар и аз и сега си знам че не съм единствена
, има ли значение дали те обича?! Е, ако ти е толкова важно да знаеш по какво по принцип се познава дали мъжът те обича, вгледай се в поведението на съпруга си. То сигурно изобилства от отговори на този въпрос. Както Cdman каза някъде, един мъж не кръшка на жена си, защото другата му дава повече, а защото иска по-малко от него. Ако поискаш повече от извънбрачния си възлюбен, наистина ще разбереш колко го е еня за теб. Друг е въпросът, че ти вече си адски наясно с отговорите, та нема и файда да го тестваш. Достатъчно ясно виждаш ситуацията и според мен не си правиш илюзии. Ясно ти е, че работата отдавна е опряла до личния ти избор, но ти си предпочиташ да си стоиш парализирана и да отлагаш решението. Не, хич не си мисли, че нямаш сили! Човек винаги има сили да иде на зъболекар, докато кариесът е малък, но най-често чака раздиращата болка да го събуди от ленивата му кома. Гледай "Мостовете на Медисън", ако не ти е попадал вече. Може да си намериш нещичко в него.
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

megi2007

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #35 -: януари 15, 2008, 10:05:23 am »
Благодаря на всички за мненията.При мен проблема не е ,че не мога да прекратя връзката си.Напротив чисто физически аз мога да спра да се виждам с този човек,но как да го "изгоня" от мислите и сърцето си.Мисля си ,че всичко е до настройка и внушение и се опитвам да се убедя че това което изпитвам не е любов ,а страст и че тя ще отшуми ,ако не се виждаме ,но не намирам вътрешен покой.В главата си ,в мислите си аз продължавам да "изневерявам "на мъжа си.Това ме побърква,незнам как мога да изпитвам такова голямо желание да бъда с този мъж,дори когато ме е разочаровал с нещо,държи ме примерно месец и след това пак изпитвам огромна нужда да го видя.Като казвам нужда нямам предвид чисто физ.контакт,а дори само да го видя, да си говорим.

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
..........
« Отговор #36 -: януари 15, 2008, 10:40:11 am »
Мдаааа .... лошо !! :? Много лошо. Искаш, но не можеш или можеш но не искаш ... сложно. :( Това че ти е влязъл под кожата е ясно - вагината е вътрешен орган. Останалите начини за правене на секс също са своего рода подкожни. Спасение няма ... впрочем ... ЕВРИКАААА!! :D Господина е женен !!! Как не ми дойде на акъла до сега ??!! Ново предложение ! Разкажи на жена му всичко. Ако и тя ти е приятелка ще си споделите по приятелски. Ако не е - ще те разбере като жена! Тя ще свърши всичко вместо теб! :wink: А на бас !! 8)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

Missi

• Member
  • *
    • Профил
изневяра
« Отговор #37 -: януари 15, 2008, 11:31:16 am »
Меги, ще си позволя да бъда рязка този път, защото очевидното не стига до теб. Ти бъркаш понятията - любов, страст и пр. Нито иде реч за любов, нито за страст. Това, което търсиш в този човек е нещо съвсем друго, но не е моя работа да ти го назовавам. Просто ти е по-удобно да го назоваваш с доволно познати имена. Всеки средно добър психолог може да ти помогне да видиш, това, за което сега си затваряш очите. Опитай с няколко сеанса; със сигурност при теб ще има добър резултат, защото е нещо доволно просто, не е болка за умиране и вероятно е доста близо до повърхността. Но разговори с приятелки няма да го изкарат... Твоят проблем е именно, че не можеш да прекратиш връзката си с човека! "връзка с човек" е многопластово понятие с богато съдържани за разлика от "връзка за обувки"; то може да включва и физически контакт, но това е далеч по-рядко срещан вариант. Връзката с човек се осъществява на ниво мозък и емоции. След като продължаваш да насочваш мислите си към даден човек, ти продължаваш да "подклаждаш" връзката си с него! Съжалявам, че се повтарям, но един психолог може да ти помогне да видиш именно "котвите", които те приковават към този човек и бъди сигурна, че те не са обусловени от човека, а единствено от теб. Веднъж като ги видиш, ще разбереш, че нямат общо нито с любовта, нито със страстта, а с някакви твои недостици (в смисъл, на емоции, които ти липсват). Тогава ще можеш да видиш и пътища как да попълниш липсите без да изпадаш в крайности и да се самозаблюждаваш. Мисля, че минималната цена за час при психолог е 30 лв., но остава въпросът как да намериш подходящият за теб. Сама можеш да си направиш сметка дали да ползваш услугите на сайта. Другият вариант е да грабнеш семейството и да се изнесете на достатъчно далечно място, за да не можеш да се виждаш с въпросния физически. Новото място и всичко, което следва, ще изтънят и скъсат тази "връзка". Този вариант обаче е значително по-скъп и по-неудобен от терапевта, а и на практика няма да реши същинският проблем, просто ще измести фокуса.

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #38 -: януари 15, 2008, 01:06:10 pm »
Здравейте отново megi2007! "Човек е щастлив, когато следва емоциите си". Това е мъдрост, която в днешно време трудно можем да прилагаме безрезервно. Има социални условности, има морални норми, има лични задръжки, куп странични фактори... Да, но човек е много по-устойчив, спокоен и справящ се, когато може да стигне до причините, които са го въвели в конкретна ситуация, когато има съзнаване за факторите, които са в основата на емоциите, колебанията или объркаността му. Не всичко е случайност и необясними емоции. В този смисъл, за да се стигне до това, което описвате, трябва да има начало, движеща причина-една или няколко, стабилизиращи моменти, и търсене.. Има защо да сте толкова дълго време в тази дилема!

gazelka

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
изневяра
« Отговор #39 -: януари 20, 2008, 01:27:15 pm »
Здравейте на всички които в момента сте на темата.Аз имам 6г.връзка с мъж,който е от типа "женкари",от типа мъже ,които ако им падне нещо чуждо не прощават.Това за мен е много болезнено ,но се чувствам пристрастена и обсебена от този човек ,до такава степен ,че му прощавам всичко и продължавам с него.Всъщност аз само веднъж съм го хващала да ме лъже,че е зает да се видим в момента ,а всъщото време го видях да се прегръща с едно момиче.Това беше преди 2м.и нито той ,нито аз търся някакъв контакт.Но на 7.01 той имаше имен ден и аз му се обадих да му чиститя той се държеше така сякаш нищо не беше се случило.Незнам какво да правя неискам да оставя просто така да приключи тази връзка,защото обичам този мъж,но и не искам да бъда една от всичките му жени.Обръщам се към мъжете пишещи тук-обяснете ми мъжката психика,могат ли хем да държат на една жена и хем да и изневеряват,дори и само за спорта

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #40 -: януари 20, 2008, 02:27:50 pm »
gazelka Отговорът е много прост. Ако държиш на някого - не го нараняваш! Мъжете (с някои изключения - едно от които ти пише в момента) далеч не влагат толкова много чувства във връзките си, колкото жените. Особено в извънбрачните. Някои от тези женкари дори преспокойно заявяват, че обичат жените си и факта, че правят секс с други (предимно омъжени) жени... НЕ Е ИЗНЕВЯРА... А казват, че жените имали оплетена логика... :? Препоръчвам ти да прегледаш тази тема: http://e-therapy.bg/forum/viewtopic.php?p=2577#2577 и най-вече последните постове на empress.
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

Missi

• Member
  • *
    • Профил
изневяра
« Отговор #41 -: януари 21, 2008, 09:42:45 am »
piligrim ти е отговорил много точно! Мъже тип "женкари" просто имат объркани понятия и нужда непрекъснато да се доказват, което пък говори за проблеми в самите тях на доста по-базисно ниво. Жените, които не могат да се откъснат от такива мъже, въпреки, болката, която те им причиняват, имат нужда от този душевен мазохизъм. Нещо като да се удряш с камък по главата заради удоволствието, което изпитваш когато болката от един удар премине и преди да последва следващия. Също сигурен знак, че нещо със собствената оценка не е наред... Повечето хора са доста мързеливи и рядко желаят да направят нещо за себе си, дори когато могат. Затова има достатъчно психолози, готови да свършат работата на мързеливите срещу съответно заплащане. Вариантът никак не е лош, напротив, сто пъти е за предпочитане пред това да не правиш нищо; но си е въпрос на личен избор...

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #42 -: януари 21, 2008, 12:56:38 pm »
Здравейте gazelka! На основния въпрос за разгадаването на мъжката психика: Отговора не може да е еднозначен. Няма как да сложим етикет с качествата, инструкциите за употреба и знак внимание при неправилна експлоатация! Формирането на личностните характеристики при всеки човек зависи от семейството и моделите в него, от средата и поведението, което тя е изисквала от човека за успешно справяне и адаптиране.. Като съотнесем това към конкретната ситуация на женкаря, може да видим какви ли не вариации, довели го до подобно поведение. По-важно е, защо Вие обичате този мъж? Какво Ви дава той, кое е отключило тази "пристрастеност и обсебеност"? Какви са мотивите на прошката, ако осъзнавате, че не сте удовлетворена? До къде стигат здравите чувства..? Каним Ви на разговор в безплатната Ви сесия, за намерите нужните Ви отговори и да се погрижите за себе си.

CDman

• Member
  • *
    • Профил
..........
« Отговор #43 -: януари 21, 2008, 02:33:35 pm »
Риторичен въпрос ! Защо жените имат много правилен поглед върху нещата ако става въпрос за други жени, а когато трябва да решат собствените си проблеми или проблемни връзки взимат решения, които не би взела и блондинка с комоцио? Да не е виновна пак 'тръпката'? А ??!!

CDman

• Member
  • *
    • Профил
..........
« Отговор #44 -: януари 21, 2008, 03:46:28 pm »
последно обръщение към МЕГИ2007. Уважаема Меги! Похвално е че вече 5 години успяваш да поддържаш връзка с двама мъже, които са приятели без да разбере съпруга ти. Последния ми съвет към теб е - прекрати я докато не сте се "издънили" защото издъните ли се ........ бедна ми е фантазията. Пак ти казвам не бих се ангажирал толкова ако нямаше деца. Всеки родител плаща за собствените си грешки, а децата плащат и за двамата родители. Ако и сега не се замислиш - отказвам се. :?