Автор Тема: изневяра  (Прочетена 35640 пъти)

chancy

• Member
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #15 -: май 14, 2007, 09:18:47 pm »
Наистина съм много благодарна за отговорите.Накарахте ме да се замисля за това,дали наистина съм влюбена в това момче и дали си заслужава да си разваля брака заради него.Не мисля.По скоро вече мисля,че сама си втълпявам тези неща,сама предизвиквам тези чуства,мъжът ми не ме е лишил от нищо.Е не може да бъде кавалер като другия-не на всеки му се отдава,но открих тези дни качества у съпруга ми,които преди не бях виждала.Наистина вие много ме успокоихте,и най-важното накарахте ме да се замисля за някои неща и да проумея,че има начин другото момче да го забравя.Все още не съм го забравила,но знам вече,че има начин.Наистина съм ви много благодарна.Дано по често се срещат хора като вас.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #16 -: май 15, 2007, 12:20:46 pm »
Желаем Ви да съхраните този поглед над ситуацията и да развивате взаимоотношенията с партньора си в хармония и без колебания.

megi2007

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • Ел. поща
м/у двама
« Отговор #17 -: януари 09, 2008, 12:25:23 pm »
Като прочетох твоите притеснения, вълнения ,чувства имах усещането че това е моята история.Аз съм омъжена от 7г. с 2деца и преди 5г.се влюбих в приятел на мъжа ми и то как се влюбих!Обичам мъжа си ,а си мисля за другия ,дори нямам желание да правя секс с мъжа ми ,а той е най-милия и любвеобвилен човек и въобще не го заслужава.Другият мъж по нищо не превъзхожда моя,дори в леглото,но умирам да съм с него.как да се справя с тази буря в душата си -незнам.Нямам сили да напусна мъжа си ,нито да прекратя другата си връзка

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Към Меги2007
« Отговор #18 -: януари 09, 2008, 01:55:40 pm »
Направете тройка. :!: Така ще удариш с един куршум 2 заека … даже 3. Първо мъжа ти ще те напусне или поне няма да има нищо против да го напуснеш. Второ – ще си развалят приятелството и няма да имаш угризения, че спиш с негов приятел. Трето – ще се отдадеш изцяло на пет годишната ти връзка, която по традиция ще ти омръзне след 2 години и ще се влюбиш в някой от неговите приятели. Като си помисля най-зле ще е за децата но след като 5 години лъжеш баща им – явно не ти пука много за тях. Впрочем и двете ли са негови :?: …. Само питам.. :?
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #19 -: януари 09, 2008, 07:23:03 pm »
Здравейте! Колкото и прекрасни да са емоциите и пълноценни да са изживяванията, в тази ситуация, сама сте усетила, че идва момент, в който трябва да се направи еднопосочен избор. Отлагането му или влизането в половинчати варианти, води до нагнетяване на доста голям обем напрежение, тревожност и последствия не само за един или двама участници в събитията. Трудно е да се с съпоставят бурните емоции и рационално осмислената вече връзка. Всяко от тези "притежания" си има своите притегателни сили, затова и много хора във Вашето състояние отлагат за доста дълъг период справянето и решаването в коя посока да поемат. В този смисъл се пораждат доста по-тежки последствия, които се оценяват едва от величината на изминалото време, но които в настоящето емоциите маскират... Няма да даваме рецепти, готови теории и прогнози-всяка връзка има свой живот.. Ако имате възможност, възползвайте се от своя безплатен час тук, за да обсъдите със специалист проблема.

chancy

• Member
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #20 -: януари 10, 2008, 04:29:57 pm »
Здравейте отново.Дълго се залъгвах,че чуствата ми към другия са изчезнали,в месеците в които бях в чужбина дори бях сигурна,че напълно съм го забравила,бях се поуспокоила.Прибрах се декември и като го видах!.......Всичко наново-чуства,страст,копнежи..И лъжи към съпруга ми.Другия също има силни чуства и може би това е най-лошото.Не мога да се откажа,непосилно е за мен.Не споделям мнението на cdman,любовта не пита зает ли си,свободен ли си.Тя те връхлита без да иска мнението ти.Не мисля че megi2007 не обича децата си,или не се грижи за тях,нито към съпруга си,просто как да ви кажа-не може да се обясни,най-добре знае този който го е изживял.

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
изневяра
« Отговор #21 -: януари 10, 2008, 05:06:42 pm »
Била съм в подобно положение. То се случва както на жени, така и на мъже, и в общи линнии и двата пола имат еднакви терзания, но ги преживяват и споделят по различен начин. Изводите, които аз за себе си си направих: - влюбването не е еднократен акт, дори при любовта от пръв поглед. Когато някой ни хареса на пръв поглед, обикновенно сме мотивирани да продължим да развиваме контакта си с него. Житейският ни опит е достатъчен оринтир в такива случаи и нещата могат да бъдет спрени и насочени в по-подходяща посока още на този етап. - когато прескочим момента да се спрем овреме, това е сигурен знак, че нещо ни липсва - било то във връзката, която имаме в момента, било то вътре в нас. - има случаи, когато човек е надраснал значително нивото на партьора си и сегашната си връзка и е готов (и търси, дори и да не го осъзнава в даден момент) следващото ниво. В този случай, изборът е между познатото, но недостатъчно и новото, но обещаващо. В никакъв случай не е лесен, и ще има засегнати, но е избор. - ако не това е случаят, отново се връщаме към липсите; една двойка обаче винаги има възможности да попълни тези липси (пък дори и с помощта на приятели и терапевти), стига да има желание за това и да осъзнае къде точно се крият те, от какво са породени. Моето заключение е че, човек може добре да анализира чувствата си и да прецени какво точно не му достига и с какво някой друг така силно го привлича. Установявайки това, може да прецени дали иска и може да попълни липсите чрез работа в настоящатат си връзка или иска да зареже всичко и да се впусне в ново приключение. Факторите, които влияят на решението са индивидуални за всеки и с различна тежест за всеки конкретен случай. Доброто познаване на себе си обикновенно се оказва ключа към развитието на това положение в удовлетворяваща ни посока.

CDman

• Member
  • *
    • Профил
..........
« Отговор #22 -: януари 11, 2008, 09:54:03 am »
Най-лесния начин да накараш една жена да те се влюби лудо в теб е да я чукаш когато тя знае, че не може да те има. Ако хипотетично си представим че разменим мъжете и любовниците на горе пишещите блогърки ситуацията ще се повтори но наопъки. Ще се чукат по задължение с любовниците си и ще си мечтаят за съпрузите си. Кой каза че мъжете били безчувствени,а жените нежни и раними ??!!

megi2007

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #23 -: януари 11, 2008, 10:32:43 am »
Не е вярно ,че жената се влюбва в чуждия,защото не може да го има.Аз например мога да съм с него през 2-3дена ,но не ми е омръзнал.Ако някога си обичал ще знаеш че любовта те връхлита и нищо рационално не може да те спре,това не се контролира, не се планира.Разликата според мен м/у мъжете и жените в изневярата е ,че една жена ,ако не е курва изневерява с чувства,а мъжете -за бройката

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #24 -: януари 11, 2008, 08:47:50 pm »
chancy & megi2007 Винаги съм си мислил, че едно от най-лошите неща, които могат да се случат на човек е... да му се сбъднат всички мечти и фантазии... Особено фантазиите! За повечето мъже поразголената жена е значително по-възбуждаща от напълно голата... За жените не зная. Предполагам, че няма голяма разлика. Cdman както обикновено е директен но прав! Ако човек непрекъснато си мисли, че има някой по-добър за него въпреки, че "обича" и "уважава" настоящия си партньор най-вероятно ще му се наложи да се изправи пред нелицеприятната истина, че е "изпуснал питомното за да гони дивото"... Все си мисля, че жена или мъж изневерявайки по този начин - чрез продължителна връзка с чувства - всъщност се страхува точно от това. Лично на мен ми е трудно да си представя как е възможно да се изпитва любов към двама различни човека...? Любовта - поне така, както я разбирам аз - би трябвало да изключи подобна възможност. Привличане, секс, страст, чувство за вина. Това да! Но любов...? Едва ли! Наистина ли някой би казал, че е нормален и естествен риска да причини огромна болка на човека, който твърди, че обича и от когото смята, че е обичан...? Извинете ме за израза, но мисля, че това е извратено! Да обичаш означава да си загрижен, ангажиран и себеотдаден, а не да си вириш краката/пениса с някой чужд/чужда! Според мен първото, което трябва да направите за да решите проблема е да поговорите НАПЪЛНО ОТКРОВЕНО сами със себе си. Задайте си въпроса: Защо съм със съпруга си и защо искам да бъда с другия? След това си дайте сметка готови ли сте да изтърпите унижението, когато извършеното излезе наяве. Можете ли да посрещнете вероятните последствия. И най-вече къде мислите, че ще се намират любовниците ви, когато бурята дойде... До вас? Или някъде „на сухо”... Дали те биха свързали живота си с жена способна да изневери на човек, който „обича”... И дали когато им се кълнете в любов няма да си задават въпроса „До кога ли...?” (в случай, че са ви приели разбира се...). Не зная дали някоя от вас някога е преживяла изневяра от човек, който искрено е обичала... Щом вършите всичко това предполагам, че не. Съпрузите ви може да не са страхотни като любовниците, които имате но... наистина ли заслужават ТОВА? Вие самите заслужавате ли го? Щом все пак изпитвате някакви скрупули едва ли сте от така наречените „фатални жени”... И на двете ви ще кажа: Нямате си и най-малката представа какво е това ЛЮБОВ! Точно толкова, колкото „приятелите” на съпрузите ви си нямат представа, какво е ПРИЯТЕЛСТВО! megi2007!
Цитат
Обичам мъжа си, а си мисля за другия, дори нямам желание да правя секс с мъжа ми, а той е най-милия и любвеобилен човек и въобще не го заслужава. Другият мъж по нищо не превъзхожда моя, дори в леглото, но умирам да съм с него. Как да се справя с тази буря в душата си – не знам. Нямам сили да напусна мъжа си, нито да прекратя другата си връзка.
Хайде сега си представи как този мил и любвеобилен човек разбира за това, което вършиш. Представи си как се сгърчва от болка и обида. Как целия му свят се срива... И след като си, си представила всичко това кажи, че го обичаш...! Искрено се съмнявам съпругът ти да има враг, който може да му причини това, на което си способна ти (и "приятелят" му)! chancy
Цитат
...просто как да ви кажа - не може да се обясни, най-добре знае този който го е изживял.
Дано никога не разбереш, колко си права... (за справка – горния абзац). А и не винаги, но често, забранения плод се оказва горчив... И въпреки, че се повтарям (за десети път :wink: ) и на двете ви препоръчвам внимателно да прочетете подписа ми. Може би ще ви наведе на някои размисли...
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

megi2007

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
изневяра
« Отговор #25 -: януари 12, 2008, 02:42:06 pm »
Всичко което казваш е точно така .В това няма никакви съмнения,аз мисля по тези въпроси вече 5г.,но до отговори не стигам.Знам,че всичко е въпрос на нагласа ,но това ,че ще спреш да се виждаш с някого не значи ,че ще го забравиш.Аз два пъти съм прекратявала връзката си -единия път за 1,5г.другия път за1г.,но през това време нищо не се промени в чувствата ми.Напротив станах много нервна,мислих си много повече за този мъж,изпитвах нужда да го виждам,макар че не ми липсва секс.Ако беше само страст мисля че тя щеше да премине ,особено след две такива дълги раздели.Много пъти си казвам край-дотук ,моето място е при мъжа ми,но как да изтръгна от ума и сърцето си мислите за другия?Знаеш ли какво е до болка да искаш да бъдеш с някого?

tonus

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: ..........
« Отговор #26 -: януари 13, 2008, 02:29:40 pm »
Цитат на: "cdman"
Най-лесния начин да накараш една жена да те се влюби лудо в теб е да я чукаш когато тя знае, че не може да те има.
Cdman, това ми хареса...в моята ситуация първо се появиха чувства,неопределени..не любов, може би привличане, нещо различно..които доведоха до интимни отношения.А какво ще кажеш за обратната ситуация, когато мъжът знае,че не може да бъде с дадената жена, дали говорим пак за същото. А за ситуациите около chancy и megi2007 ще се повторя с преден мой пост,но:погледни себе си и ако можеш си отговори на въпроса:Обичам ли се? Това е важно,а не фантазиите за живот с другия или по-лошо за двойна игра от ваша страна.Това уморява..Попитайте се защо всъщност сте с вашите съпрузи и отговори от типа на заради децата или не ми се развежда не приемам.. А относно:
Цитат на: "cdman"
Направете тройка. :!: Така ще удариш с един куршум 2 заека … даже 3. Първо мъжа ти ще те напусне или поне няма да има нищо против да го напуснеш. Второ – ще си развалят приятелството и няма да имаш угризения, че спиш с негов приятел. Трето – ще се отдадеш изцяло на пет годишната ти връзка, която по традиция ще ти омръзне след 2 години и ще се влюбиш в някой от неговите приятели. Като си помисля най-зле ще е за децата но след като 5 години лъжеш баща им – явно не ти пука много за тях. Впрочем и двете ли са негови :?: …. Само питам.. :?
много ме разсмя,да знаеш..В тройката няма нищо лошо,всичко зависи от партньора.Разбира се в повечето български семейства това се възприема за нещо срамно и извратено.Ако е така и при вас cdman e прав :lol: ,но в другия случай..Първо мъжът ти ще е щастлив, че може да се разтовари по един различен начин,без да се страхува от реакцията на жена си :D Второ - няма да си развалят приятелството,напротив, могат да си имат повече доверие.Трето - не препоръчвам ,а само споделям :D

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
изневяра
« Отговор #27 -: януари 13, 2008, 04:20:53 pm »
megi2007 Да! Зная! За съжаление в твоя случай нямам добър съвет, който да ти помогне. Всъщност зная какво и как но мисля, че на теб няма да ти свърши работа. От моя гледна точка единственото, което можеш да направиш е да се подготвиш за момента, когато всичко това ще излезе наяве. Колкото и да подхранваш илюзията, че много, ама много внимаваш и няма начин да те хванат, тези неща имат свойството да излизат на бял свят по най-неочакван начин. Съжалявам! По никакъв начин не мога да те оправдая но се чудя, защо по дяволите се обричаш на страдание вместо да потърсиш Щастието... piligrim
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Re: изневяра
« Отговор #28 -: януари 14, 2008, 11:03:14 am »
Цитат на: "megi2007"
Много пъти си казвам край-дотук ,моето място е при мъжа ми,но как да изтръгна от ума и сърцето си мислите за другия?Знаеш ли какво е до болка да искаш да бъдеш с някого?
Уважаема Меги2007! За сетен път нарушавам принципа си да не взимам навътре проблеми чието решение е много близо до ума, но явно прословутата тръпка е доста силен наркотик и така ти е замъглила съзнанието че нямаш почти никаква реална представа за решението. Тъй като усещам че и сега думите ми няма да бъдат изтълкувани правилно минавам възможно най-директно към решението на проблема. Следващия път когато се видите с въпросния господин използувай момента когато устата ти е свободна и му кажи, че мислиш да се пренесеш да живееш при него заедно с децата. Подозирам, че ще зависне като китайски сървър. Изчакай го известно време да се осъзнае преди да ти отговори. Най-лесния начин да се измъкне е да те попита дали това е шега. Ако искаш наистина да разбереш какво си за него кажи му, че не е след което внимателно го изслушай. От отговора му ще разбереш много неща. Като мъж ще ти отговоря че е много по лесно някой друг да храни жената и двете и деца а аз само да я ‘клатя’. По стечение на обстоятелствата имам представа колко струва издръжката на такова семейство и колко ‘мъж’ трябва да си за да чукаш на аванта. Това е. Айде успех. Надявам се няма да споделиш резултата, но аз не бих се обидил.

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
изневяра
« Отговор #29 -: януари 14, 2008, 11:22:27 am »
Меги, Щях да ти предложа да се поровиш малко в себе си и да видиш какво толкова те привлича към "приятеля" на мъжа ти. От опит знам, че тръпката наистина е в нас и зависи основно от нас, и Е напълно постижима с дългогодишния ни партньор :) Щях също да предположа, че ще ти е по-лесно да ровиш и по-бързо ще стигнеш до резултат с помощта на терапевт, но не разчитай да стане за 2 сеанса!! Обаче, това, което cdman предлага е много по-бърз и на практика безплатен начин!!! Отговорите на "приятеля" ще ти свършат много повече работа от догатките - твоите и на терапевта. Нищо няма да загубиш, ако зададеш тези въпроси, напротив - ще намериш ОТГОВОРИ! Успех!