Автор Тема: Molia vi za savet!  (Прочетена 3499 пъти)

Lubov

• Member
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Molia vi za savet!
« -: април 14, 2008, 02:34:13 pm »
Zdraveite, mnogo sam zatrudnena i iskam savet. Hodia s priiatelia mi ot 3 meseca i izpitvam mn silni 4uvstva kam nego ,mislia ,4e sam vlubena ,no nz dali i toi izpitva sa6toto , a ne znam kak da go popitam , za6toto me e strah da ne bi toi da ne izpitva sa6tite 4uvstva kato men , a i po princip mi e malko trudno da mu pokaja tezi 4uvstva , molia vi posavetvaite me kakvo da napravia ,dali da mu razkria 4uvstvata si i da go popitam za negovite ? Blagodaria!

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
.............
« Отговор #1 -: април 14, 2008, 03:37:34 pm »
Dear Lubov! Аз съм женен от 10 години и изпитвам много силни чувства към жена си. Мисля че съм влюбен, но не знам дали и тя изпитва същото. Ако я попитам сигурно ще ми се обиди, а ако ми отговори има вероятност да не и повярвам тъй като доказателствата за тези неща не са веществени. Какво да направиш ли ?? Хм ! :smt017 По мое време ако едно момиче ходи с теб се предполагаше че има чувства към теб. Сега може би не е така (не съм сигурен) т.е. има много повече причини да ходиш с едно момче и да правите секс (ефтина реклама например). Примери колкото искаш но все пак ето един: http://sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=1181846 Ако питаш мен – не си усложнявай живота. 3 месеца са прекалено кратък период за да се правят заключения. Правете си хубаво, а ако не стане т.е. се разделите по някаква причина поне няма да си пропуснала това, което би пропуснала ако си стоиш в къщи и си задаваш глупави въпроси от чийто отговори нищо не зависи.
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
Molia vi za savet!
« Отговор #2 -: април 14, 2008, 04:36:18 pm »
И аз изпаднах в озадачение. По-млада съм от колегата съфорумец, ама и по мое време да ходиш с някого и той да ходи с теб означаваше, че първо сте си изяснили кой какво чувства. Сега явно не е така. Явно някой пита искаш ли да ходим? (примерно!) Другият се съгласява по някакви причини и после започват разни хамлетовски въпроси и дилеми. Конкретен съвет: опознай първо себе си, после се занимавай с околните. Какво ще стане ако г-н Съвършен каже "еми, аз, такова, абе ние нали ховим, ти кво повече искаш!?!"? Светът ли ще се срине?? Ако е така, по добре си прегледай основите на света, иначе ще се срива по повод и без повод. Зад "не умея да показвам чувствата си" в 100% от сличаите стои "СТРАХ ме е да изразявам чувствата си". Потърси си причините за страха, реши си ги пък да видиш после колко лесно ще ти е да изразяваш чувствата си! Чак свят ще им се завърта на обектите на тези чувства :)

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Molia vi za savet!
« Отговор #3 -: април 14, 2008, 05:04:00 pm »
Здравей,Lubov! Дори изборът ти на никнейм показва, че си влюбена :) Вероятно това са първите ти любовни трепети, откъдето е и притеснението да ги изкажеш, съмнението дали е взаимно и незнанието как да покажеш чувствата си, поради липсата на житейски опит. Ходите от 3 месеца (каквото и да означава това за теб :) ), което със сигурност означава, че приятелят ти не е безразличен към теб, но е много възможно и той да преживява същите трудности, да си задава подобни въпроси, особенно, ако и той няма опит в 'тези неща' :). С течение на времето, човек се учи да разпознава поведението на другите около себе си, както и се учи да дава правилните послания на заобикалящите го. Има ли някаква конкретна причина да смяташ, че той не изпитва същите емоции към теб? Някаква случка, жест, думи? Дай ни малко повече инфо за тези неща, за да сме ти максимално полезни, както и на колко години си, както и приятелят ти и какво точно визираш с понятието 'ходене'? :)

Lubov

• Member
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Molia vi za savet!
« Отговор #4 -: април 14, 2008, 05:29:40 pm »
Az sam na 21 toi sa6to. Pod ponqtieto 'hodim' iskam da kaja ,4e sme zaedno i se vijdame po4ti vseki den , i naistina za parvi pat izpitvam tolkova silni 4uvstva, problemat e ,4e mai i toi kato men e po skromen v izrazqvaneto na 4uvstvata si i ottam idva i moeto samnenie, iska mi se po nqkakav na4in da razbera kakvo izpitva, dali direktno da go pitam , ili da go podtikna po nqkakav drug na4in nz ?

piligrim

• Member
  • *
  • Публикации: 207
    • Профил
Molia vi za savet!
« Отговор #5 -: април 14, 2008, 10:02:05 pm »
Изразът "Обичам те :!: " всъщност в повечето случаи изразява "Обичам те :?: " Следи внимателно реакцията и отговора на този "въпрос", и ще ти светне :idea: Но може и да не ти :idea: ... А и какво значение има дали неговите чувства са СЪЩИТЕ? Важното е, че има чувства! С времето ще става все по-ясно какви са! На много мъже им е трудно да се "изразяват" и едно "ръчкане" от рода на: "Обичаш ли ме? Кажи деее! Обичкаш ли ме? А? А? Ама, как точно ме обичаш? Я, я Я тури тая любов на кантара, че да я претеглим! Мръсник! 3 грама е по-лека от моята!" може да има доста пагубно въздействие... Божеее! Как ми липсва младостта...! piligrim
Срещу каквото и да се изправим, каквито и битки да водим в самите нас, винаги имаме избор. Нашите избори определят кои сме. И винаги можем да изберем правилната постъпка.

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #6 -: април 15, 2008, 12:06:46 pm »
До голяма степен "проблемът" се корени именно в изпитването на тези силни чувства. Когато човек го осъзнае, започва да се чувства уязвим, защото любовта не е контролируема сила. Проблемът (без кавички) започва, когато искаме постоянно потвърждение на емоциите на другия, за да бъдем самите ние сигурни. Тогава вместо щастливи мигове, имаме измъчени вечности. Така, че отдайте се на емоциите, бъдете по-спонтанна. Не чакайте партньора непременно да направи малка стъпка, за да бъдете и Вие готова със същата крачка. Колкото повече се страхувате за любовта си, толкова повече губите щастието във връзката. Трябва Ви повече време да се опознаете. Необходими са Ви повече съвместни дейности, случки, които да разкриват един на друг характерни особености за партньора. Израза "обичам те" е много очакван и силен за всеки влюбен, но той често се повтаря ежедневно без думи. В телефонното позвъняване, в усмивката, когато Ви види, в държането на ръката, в погледа в очите, в търсенето на докосване... Още сте влюбени, дайте шанс на обичта да дойде без да я гоните с много съмнения.

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
..........
« Отговор #7 -: април 15, 2008, 01:09:08 pm »
ООООО !!! Ама това ли било ??!! Че според твоята терминология аз “ходя” със всичките си колежки бе !! Как не съм знаел до сега ?? Извини ме но се почувствах глупаво като прочетох уточненията. Такааа ! На 21 години (ако е вярно) ще трябва да си наясно с жаргоните, а именно че да ходите означава не само да ходите по улицата заедно а да сте гаджета. Уточнявам за да не стане пак недоразумение – ГАДЖЕ не е момче с което само си държите ръцете. С ГАДЖЕ-то се целувате и спите (правите секс). Да ходиш с някого а също и да скачаш, да плуваш, да гледаш филм не е необходимо да сте по-близки. За да не бъда погрешно разбран ето и нагледни примери. Пример за скачане: Пример за гушкане: Пример за правене на секс: Пример за целуване (за пълнолетни): Пример за приятелска целувка: След всички тези нагледни примери бих могъл да продължа. Уважаема Любов ! От последните уточнения разбирам, че нещата са горе долу така: (поне от твоя страна е така) А искаш да станат така : Ами направи нещо по въпроса!! Тук във форума никой не може да ти каже как са нещата защото никой не те познава нито теб нито момчето. Действай! Надявам се да ни кажеш какво все пак правиш по въпроса защото ако само стоиш ио чакаш той да се сети ...... доста ще почакаш. И накрая нещо в мой стил: НЯМА МЪЖ който да ОТКАЖЕ на ХУБАВА ЖЕНА да е с нея ако е САМ – гарантирам 101 %.
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"