Автор Тема: Как да действам от тук нататък?  (Прочетена 2418 пъти)

Bob

• Гост
Как да действам от тук нататък?
« -: април 07, 2008, 10:15:32 pm »
Здравейте, Аз съм мъж на 32 години от София, смятам че съм привлекателен на външен вид, умен съм, възпитан, мил и нежен, обожавам и уважавам жените. Притежавам и някои други качества. Абсолютно здрав и прав съм, без забележки. 45-50 годишни жени са ми казвали, че аз бих бил мечта за всяка жена. Но имам един проблем - никога не съм имал сериозна приятелка, нито съм целувал или правил секс с жена. Просто съм доста затворен и притеснителен. Пък и винаги съм се притеснявал, че ако започна да свалям едно момиче, то ще си помисли за мен, че съм поредния абориген, мислещ само с долната глава. И това ме е демотивирало. Е, имал съм и частични успехи до 20 годишна възраст, но по-далеч от разходка в парка и прегръдка не съм стигал. Досега стоях и не правех нищо по въпроса, отлагайки и смятайки, че все пак ще срещна жената на моя живот, всички сте чували за "сляпата неделя" и т.н. И така времето си мина и нищо подобно не се случи. Неочаквано от моя най-добър приятел и колега от университета дойде новината, че си има приятелка и ще се жени! А той беше по-затворен от мен, не ходеше никъде като студенти. Разбрах, че ужасно съм изостанал и че трябва да направя нещо по въпроса, иначе ще си умра сам като куче и никога няма да разбера какво е да имам до себе си красива и нежна жена, на която да дам цялата си любов и с която да създам семейство. А определено има доста, което мога да дам на една жена. Светът ми се срина тотално, отчаянието ме смаза. А на колегата вече му се роди и син. Всичките ми други познати също си намериха чудесни жени. Започнах да търся начин да се запозная с жена около моята възраст и свободна, оказа се мисията невъзможна. Абсолютно всички жени от средата в която се движа са заети, или са омъжени, или имат дългогодишни връзки. Аз по цял ден работя, вечер се прибирам в къщи директно, живея при родителите си. Никъде не ходя, просто не обичам да излизам по заведения, чувствам се тъпо пък и няма с кой. Искам съвет как най-безболезнено да си намеря жена, не искам връзка за една нощ, въпреки че може би трябва първо това да опитам за да натрупам опит и да знам какво да търся. Разгледах сайтовете за запознанства, но не мога да се престраша да пиша на някоя мацка, всичко ми изглежда много нереално и информацията, която жените дават за себе си е много оскъдна. Иначе си харесах доста момичета, но страха от неизвестното си казва думата и не мога да намеря сили да им пиша. Освен това съществува мнението, че жените които са се регистрирали там са боклук и не мога да очаквам нищо хубаво от тях. Мислех и да започна да спирам красиви момичета по улицта, но и това уравнение е с твърде много неизвестни - отново не мога да надскоча бариерата, която ме спира. Може би остава един последен вариант - платена агенция за запознанства. Но поради липсата ми на опит не мога да преценя кое е най-добре за мен. Пък и много ме е срам да отида в такава агенция. Посъветвайте ме какво да правя, че се чувствам като полезно изкопаемо. А проблемът си стои и времето си тече, свободните жени непрекъснато намаляват, а шансовете ми клонят все повече към 0. Тотално съм объркан, лутам се между възможните варианти за решение и не мога да избера по кой точно път да поема. Въртя се в омагьосан кръг, искам да мина леко, но уви. Знам само, че ще ми е много трудно. Благодаря предварително.

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: април 08, 2008, 03:21:30 am »
Здравейте, Bob! Вашето състояние е напълно разбираемо, пред вид ситуацията в която се намирате. Но проблемът далеч не се корени в това, че свободните жени намаляват, а в това че привлекателните, умни, възпитани, мили и нежни мъже, не действат и чакат принцеса от приказките вместо реална жена. Дори романтиката на литературатурните герои да е Вашата представа за мъжко/женски взаимоотношения, в приказките, принцесата очаква да бъде намерена и спечелена от храбрия принц, а не обратното. Споделяте, че сте затворен и притеснителен, което Ви пречи да направите първата крачка. Ако вярвате, че притежавате всички качества които изброихте, кое е онова което не Ви позволява да ги изявите? Човек се притеснява и затваря в себе си, когато е неуверен в собствените си способности или е с негативна и ниска себеоценка. Какъв е произходът на страховете Ви? Вие сте уплашен, че времето си тече, а в живота Ви не се случват закономерните за повечето хора събития...приоритетите на възрастовият етап в който се намирате са създаване и грижа за семейство, както и кариерно развитие. На 32г. Вие все още живеете с родителите си, което Ви поставя в ситуация на зависимост и до известна степен Ви отнема възможността да поемате отговорност за собствения си живот. Желанието Ви е да намерите по най-безболезнен и лесен начин разрешение на ситуацията – едва ли има такъв! Казвате, че бихте заговаряли момичета по улиците, отколкото да намерите сили да им пишете в интернет. При всички положения какъвто и вариант на запознанство да изберете (а вие сте подбрал достатъчно по количество), това задължително изисква Вашето активно действие! За да промените поведението си, е необходима промяна на нагласите Ви. Бихме могли да Ви препоръчаме, да използвате безплатната си сесия, където да обсъдим по-задълбочено ситуацията и причините за възникването на трудностите които Ви съпътстват! :)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #2 -: април 08, 2008, 10:53:59 am »
Здрасти Боб ! Ако не ти е останало време да четеш из целия форум пращам ти линк към нещо, което бях написал преди много време по молба на едни момчета с които после се сприятелих. http://e-therapy.bg/forum/viewtopic.php?t=1089&postdays=0&postorder=asc&start=30 Прескочи тъпите разказчета и карай по същество. Псота е озаглавен" Към Стефан, Void и всички, които имат нужда от съвет". Ще намериш доста познати ситуации. Това което мога да кажа специално за теб е: не вярвай на рекламите на ИМПУЛС че можеш да подариш цветя на непознато момиче в БГ-то и да стане нещо. Ако искаш мога да продължа. За сега толкова. Бивш Самотник (Смотаняк по-точно) !
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

sovata

• Member
  • *
  • Публикации: 17
  • [url=http://refont.com/glitter_text][img]http://re
    • Профил
« Отговор #3 -: април 08, 2008, 01:48:26 pm »
Здрасти, Боб! Казваш, че се страхуваш...виж как описва един френски поет страха.. и смисълът от преодоляването му.... - Елате до края. - Не можем, страх ни е. - Елате до края. - Не можем. Ще паднем! - Елате до края. И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха. Действай! :wink:
УМИРАЙ САМО В КРАЕН СЛУЧАЙ!!!