Автор Тема: Интернета и принципите  (Прочетена 3296 пъти)

lesaj

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Интернета и принципите
« -: февруари 24, 2009, 05:39:31 pm »
От мига в който си вкарах нет в нас си се зарекох, че никога няма да се поддам на връзка по него.Ето обаче, че се появи един и аз направо онемях!Пишем си вече 2 месеца и аз съм като болна.Много го харесвам и ценя, но той все обръща темата на секс.Бих искала да го направя с него, поне веднъж, но тогава ще наруша принципите си!На 16 съм и още съм девствена, и наскоро сприключих дълга връзка.Ако се срещна с него сиг. ще ми се подкосят краката, защото като му чуя гласа и онемявам.Какво да правя?Да се срещна ли с него ими не?Той казва че ме обича и ме иска и не само за секс.Иска просто да съм до него.а аз нз вече кво да си мисла.Моля ви дайте ми съвет!

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
Re: Интернета и принципите
« Отговор #1 -: февруари 25, 2009, 09:43:27 am »
Здравей lesaj:D трудно е да се дава съвет, но пък може да получиш различни мнения по въпроса.
Ти си на 16год , а той на колко е? Питам защото до някаква степен говоренето/искането на секс е важно за тази възраст, а и не само за тази. 
Разбирам, че с предишния ти приятел, където си имала дълготрайна връзка не си правила секс и това няма нищо лошо. Нормално е и да искаш сега с новия! Обаче се замисли дали си заслужава, дали освен за секс си говорите за нещо друго ... , влюбена ли си? ... Задай си много въпроси или на 1 лист напиши за и против , ако чак толкова се колебаеш! Не забравяй обаче да се трябва и ТИ да го искаш, да изпитваш някакви чувства и да се чувстваш ОК!  "Иска просто да съм до него.а аз нз вече кво да си мисла" - Ти какво искаш да мислиш?
Може мнението ми да не ти помогне, но съм готова да ти дам ново!  ;)

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 25, 2009, 10:39:32 am »
Здравейте lesaj!
Добре дошла във форума на  etherapy.
 В отговора ни няма да Ви дадем конкретно напътствие какво точно да направите, а ще Ви дадем база, върху която сама да прецените какво да правите оттук на сетне, от какво да се пазите, кое да Ви е като "едно на ум". Факта, че още с "вкарването" на нет у дома сте си сложила граници именно за интернет връзките, говори, че точно този тип контакти в нета са най-привлекателни, вълнуващи и сте фиксирала вниманието си върху тях. В това няма нищо странно, но границите и автозабраните автоматично слагат статут на "забранения плод", който се желае повече. Най-важно за виртуалните контакти, което трябва да имате предвид е, че преди да излезнат на равнище очи в очи имаме много идеализирана представа за партньора отсреща. Всеки може да моделира профила си с желани качества и възможности. Много лесно може да отговаря на всичките ни желания, да съчетава  своите интереси с нашите и така да стигнем до убеждението, че отсреща стои най-прекрасния за нас човек. Същевременно и ние напасваме нашите желания, според това, което виждаме отсреща. Най-простия пример е сходство в музикалните интереси, което веднага се интерпретира като много общи неща, за които да говорим и общи места, на които можем да ходим. Отвъд тези заключения и "сметки без кръчмаря" може да имаме събеседник, който всъщност е доста по-затворен и нашето желание за купони и много разговори да остане висящо.
Именно с описаните механизми се обосновават силните емоции, които можем да изпитваме към друг човек в нета. И тъй като това е най-честия начин за комуникация, не е нужно тотално да го отричаме или да се страхуваме. Много по-добре е  да формираме реални очаквания и да пренасяме премерено контактите  от виртуалната в реалната среда, където можем да опознаем човека и с неговите минуси, и в кризисни ситуации, и до колко можем да разчитаме на него..
Можете да използвате безплатната си сесия тук в e-therapy.bg, за да обсъдите по-подробно притесненията си с психолог.
Хубав ден!

lesaj

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 25, 2009, 07:02:09 pm »
Много Ви благодаря за обърнатото внимание!Определено има върху какво да помисля.Не съм от типа момичета, които се хвърлят директно на врата на непознато момче, затова смятам предложението с листа "за" и "Против" да го приложа. :)Отново много Ви благодаря за вниманието!

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
« Отговор #4 -: февруари 25, 2009, 11:07:51 pm »
Можеш да разчиташ на подкрепа и мнения ...  ;)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #5 -: март 03, 2009, 05:23:41 pm »
От мига в който си вкарах нет в нас си се зарекох, че никога няма да се поддам на връзка по него.Ето обаче, че се появи един и аз направо онемях!Пишем си вече 2 месеца и аз съм като болна.Много го харесвам и ценя, но той все обръща темата на секс.Бих искала да го направя с него, поне веднъж, но тогава ще наруша принципите си!На 16 съм и още съм девствена, и наскоро сприключих дълга връзка.Ако се срещна с него сиг. ще ми се подкосят краката, защото като му чуя гласа и онемявам.Какво да правя?Да се срещна ли с него ими не?Той казва че ме обича и ме иска и не само за секс.Иска просто да съм до него.а аз нз вече кво да си мисла.Моля ви дайте ми съвет!
Съвет няма да ти давам защото знам, че няма да го приемеш. Искам обаче да проследиш начините по който са ме наричали във форума. Изброявам по памет:
1. Смешник.
2. Грубиян
3. БезмозАчен идЕот (това ми е любимото)
4. Кръстник
5. Писател
6. Доцент
(това последното щеше да доведе до масови протести сред академичната общност но за щастие се появи “човекът глас” на ЕвроРезилия който аз подкрепих безрезервно и по този начин отвлякох вниманието на общественото мнение от моя случай)
Всички тези квалификации са по адрес на един единствен човек, което може да ти даде представа колко реална е интернет визията. А това че не те иска само за секс ??? Ами ако беше така защо иска да те срещне на живо ? Секса е единственото нещо за което трябва да си там тялом. Освен ако не иска да му изтъркаш гърба например ??? Теляците са скъпо удоволствие - по лесно е да зарибиш някое маце от нета ... Ама стига черногледство ....... може и да е влюбен макар че ....

Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"