Автор Тема: Колко силен може да бъде човешкия дух?  (Прочетена 8627 пъти)

daffy

• Member
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Колко силен може да бъде човешкия дух?
« -: декември 03, 2008, 10:31:42 pm »
Здравейте потребители, реших да започна тази тема защото от известно време този въпрос ми се върти в главата постоянно. Имам проблем - имам натрапливи мисли и всеки ми казва как всичко зависи от мен и знам че сигурно е така, но не знам дали притежавам такава умствена сила и как да я отключа ако вие сте я открили моля публикувайте историите си тук защото това би ми помогнало много. Благодаря предварително  :)
« Последна редакция: декември 04, 2008, 02:09:28 pm от daffy »

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
Re: Колко силен може да бъде човешкия дух?
« Отговор #1 -: декември 03, 2008, 11:56:16 pm »
Здравей daffy, проблема с натрапливите мисли е доста сериозен, разбира се зависи и какви са те (поне според мен). Наистина голяма част от това да се пребориш с това зависи от теб! Трудно е! Сигурно на моменти се объркваш и не знаеш откъде да започнеш, да придобиеш сила! Когато почнеш да преодоляваш и най-малките трудни крачки и да побеждаваш, ще се сдобиваш с необходимата сила! Не е лесно! Аз също се боря (а може би и Всички - със себе си,с живота ...)!
Сигурно по-нататък ще продължа с разсъждението си, а сега ти пожелавам УСПЕХ и незабравяй, че и малките неща имат значение, когато се борим с урагания вятър!
Всичко най-хубаво!  :D

P.S.Извинявай, че ти говорех (писах) на Ти  ;)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 04, 2008, 11:02:20 am »
Мисля че това видео ще ти даде повод за размисъл:

http://de.fishki.net/picsw/122008/04/video/klass.wmv

Успех

Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: декември 04, 2008, 11:36:04 am »
За да си задавате този въпрос в голяма степен подлагате себе си на съмнение. Да, вярно е, че човешкия дух може да е много силен. Да вярно е, че можем да бъдем и слаби. Но нито едната нито другата крайност са здрави. Когато дължим силата на духа си на свръхконтрол, тогава се изтощаваме. Когато отричаме слабостта си и не си помагаме да отдъхнем от условията и очакванията,които си представяме, че са насочени към нас, тогава пак търсим високия самоконтрол. Така живота ни се превръща само в контрол без спонтанност, без здравословен за психиката ни баланс и губим радостта от живота. Съвсем закономерно е тогава психиката ни да включи защитна аларма. При някои хора става с психосоматика, при други с паника, натрапливи мисли... Това означава, че е дошло е време да си позволим първо да приемем себе си и после да се покажем на другите без страх. Що се отнася до това, което споменавате, че всичко зависи от Вас, то има и обективни фактори, върху които нямаме силите и ресурса да влияем. За тях ни е нужно разбиране и осмисляне, а не перфекционистки изисквания към нас самите.
Хубав ден!
« Последна редакция: декември 04, 2008, 02:55:33 pm от etherapy »

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 04, 2008, 12:40:41 pm »
Аз не останах с впечатлението, че натрапливите мисли на Дафи са на тема "контрол" и "перфекционизъм". Просто близките й казват, че от нея зависи да се отърси от натрапливите мисли, а не че светът се крепи на нейните рамене.

Дафи, в началния стадий на борбата с непокорните лоши мисли вероятно ти трябва лека насока от психолог, но решаващата ти битка с тях наистина си е само твоя. Колкото до силата на човешкия дух, приеми на доверие, че е безкрайна.  :)
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

daffy

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 04, 2008, 02:19:30 pm »
Благодаря за толкова бързите отговори, наистина борбата ми с тези мисли започна преди около месец и нещо и сигурно трябва още дълго време да мине а аз съм о4аквала да стане бързо. Всички имате право ,но най- вече се нуйдая от ориентир от насоки предполагам като всеки човек изправен пред такива трудности. И моля продължавайте да пишете

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 04, 2008, 02:45:47 pm »
Уважаема Даффи !
Каквото и да ти кажем или разкажем това ще са само думи. Всеки малко или много е преодолявал нещо такова, но решението никога не е универсално, а зависи от конкретната житейска ситуация и не на последно място от жизнения опит. Никой не може да ти даде насока ако не “носи обувките ти”. Мисля че по-удачно ще е да споделиш ти какво правиш за решаването на проблема, а всеки за себе си да реши дали да ти даде съвет или не. Борбата със собствените ни мисли е трудна. Няма къде да се скриеш, да избягаш или да си починеш. Подложен си на тяхното въздействие 24 часа в денонощието и ти и само ти знаеш правилния отговор на въпроса “ Какво трябва да направя за да се оттърва от тях ?” Иначе .... виж по-долу

Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 04, 2008, 03:35:40 pm »
Здравей daffy:D
Моят съвет към Теб е да откриеш причината за тези мисли, тогава ще ти е по-лесно!
Не съм сигурна, че има точни ориентири по които да се ръководиш, но пък за това са Психолозите и подкрепата, която можеш да получиш тук! ;)!
Помисли какво правиш? какво мислиш? и тн, когато изплуват тези натрапливи мисли!
Хубаво е, че търсиш решение, съвети и тн!  :D Може наистина да си починеш малко (ако можеш)! или поне малко да се разнообразиш! Опитай се и да се усмихваш повече и да мислиш положително, когато мислите нахлуят!!!
Съгласна съм с cdman , че "решението никога не е универсално, а зависи от конкретната житейска ситуация и не на последно място от жизнения опит". Намери твоето ръководство! Не му мисли толкова! Успех!  :D

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 09, 2008, 07:13:01 pm »
 :D Здравейте, днес сутринта не бях никак в добро настрояние, сънувах гаден сън и така се събудих без изобщо да се усмихна, а и едни мисли се бяха развихрили. След това си казах, че ако продължа в същия дух целият ден ще ми е крив, а и само ще си навредя. Успокоих се и се усмихнах. След това към 10ч ми казаха нещо гадно или по точно човека отсреща беше в лошо настроение, тогава го изслушах и му олекна ... Аз се почувствах гадно, но може би защото не преживях проблема на другия бях по-добре и можех да дам и съвет!
Извода който си направих от всичко това, е че не допуснах мислите и това което се случва да ми влияе,контролирах се. Усмихнах се  :D
Беше ми трудно, но съм доволна от себе си, защото се почувствах силна!

daffy

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 10, 2008, 10:59:30 pm »
Браво постъпила си страхотно и с право можеш да се гордееш със себе си и благодаря това е един наистина ценнен съвет, който и аз се опитвам да спазвам от скоро и ако успея също мн ми помага. Поздрави и хубава вечер  ;)

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 11, 2008, 11:17:14 am »
Радвам се  :D daffy ! Трудно е, не винаги става. Имаш моята подкрепа,а и за Всички, които се борят. Ще успееш! Ще се радвам, ако споделиш твоя успех!  :D  ;)  :D

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: декември 12, 2008, 05:17:24 pm »
В тежките моменти прави това което обичаш - ... ,танцувай ...  ;) ... Тук също не е лесно,но като ти се вдигне адреналина настроението ти се променя!  :D

daffy

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: декември 12, 2008, 10:10:28 pm »
Здравей  joreste, искрено ти благодаря за съветите и особено за последните два много си падам то танците въпреки че движенията ми са доста непохватни и дори си мисля че съм смешна отстрани  :D . Търсех школа в която да се запиша но май не намерих такава която да пасва на графика ми. Чета постовете ти и по другите теми и мн ми харесват дори смея да кажа че ти се възхищавам, аз съм доста плаха и стеснителна трудно се отпускам и не намирам точните думи на момента за нещата които искам да кажа  може би тук се крие и 4аст от проблема ми за които днес ми казаха че се подобрявам  ;D но съмнемията  още не могат да ме напуснат и незнам защо понякога направо си се ядосвам но светите ти ме окуражават. Благодаря отново  :)

(X) joreste (X)

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: декември 13, 2008, 11:56:54 pm »
 И аз ти БЛАГОДАРЯ!   Поздравявам те за успеха ти!   
Относно танците (или нещо друго) - най-важното е да ти харесва, няма значение какви са ти движенията; ако се усещаш,че летиш и си си ти по хубав лек няма!   
Относно другите ми постове, просто си казвам мнението и на мен в началото, а и може би сега не ми е никак лесно. Резултат има при ТЕБ и при мен! Браво !   
Преди доста време ми казаха нещо :" Ако не вярваш в себе си, няма кой да повярва в теб!" . Тогава доста се учудих, но това което напоследък разбирам е че с успехите си започвам да вярвам в себе си. Така че съмненятата ти може би са нещо нормално, и аз ги имам. Не забравяй, че се бориш, а личната борба не е лесна   
Успех и До скоро   ;)

Sad_boy

• Member
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
« Отговор #14 -: декември 14, 2008, 03:15:17 pm »
Нищо ново може да не кажа но човешкия дух е толкова по слен колкото повече са предизвикателствата към него. Аз доскоро си мислех че съм силен но последните събития ми доказаха обратното  :(
Не забравяйте СТОЯН БАЛТОВ ! Мир на праха му !