Автор Тема: когато детето хапе  (Прочетена 7613 пъти)

lusiana

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
когато детето хапе
« -: юли 16, 2008, 02:18:00 pm »
Здравейте. Имам момиченце на 1г и 9мес. Притеснява ме , че когато е ядосана или и се откаже нещо тя посяга и хапе много жестоко. Какви методи мога да приложа, за да я отуча? От септември тръгва на ясла и се притеснявам, че там положението ще се усложни. Благозаря предварително за Вашите съвети!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: юли 16, 2008, 04:40:08 pm »
Здравейте! За децата на тази възраст е характерно все още да поставят всичко в устата си. Това е начин да опознават. От друга страна често напрегнатите дечица слагат в устата всичко именно, за да се успокояват. Както биберона-залагалка замества майчината гърда или спира плача в по-ранна възраст. На година и девет месеца, детенцето Ви започва да изпробва кое е позволено, кое може, кое не, до къде би могло да стигне в действията си...Напълно нормално е при всеки отказ или неуспех в желанията си да се ядосва. Дечицата в тази възрастова отсечка все още не могат по никакъв начин да контролират, та камо ли да отлагат желанията си. Затова детето Ви реагира с първия познат модел за действие-хапането. В по-късна възраст, когато децата усъвършенсътват оперирането с ръчичките си, започват да щипят, например. Това, което можете да направите в момента е, да успокоявате детето в такива напрегнати моменти. Да го гушнете, да заместите желаното с нещо друго и позволено, за да разфокусирате вниманието на детето. Трябва да се избегне пренапрягането и изнервянето, тъй като именно те са повод лошия навик да се стабилизира. Успех и търпение!

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
Re: когато детето хапе
« Отговор #2 -: октомври 24, 2008, 01:01:07 pm »
Здравейте, когато бях преди доста време на ясла/детската градина също хапех децата, но защото се отбранявах, а и бях най-малката от всички! Това си го спомням, а и са ми го казвали! А сега след като не съм в тази възраст ми се струва доста забавно. Спокойно, за всичко има решение! Успех!  :)

lesaj

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 25, 2009, 11:07:25 pm »
Здравей!
 Имам малко братовчедче, което много хапеше.Заради него ме накараха да се изнеса от нас и не можех да имам много контакти с него , защото трябваше да живея в друг град.Но когато почна да хапе всички викаха и цивреха.Родителите ми пробваха всичко-залъгалки, играчки, бонбони, обещания, ...стигна се и до момента ако не с добро, то тогава с лошо...Луда работа!Но веднъж, когато отидох на гости при леля ми  го отучих да хапе ;DАз просто седях и гледах телевизия, а то малкото чудовище ми връхлетя от незнам си къде, като малка акула!Захапа ми ръката и стисна :oОпитах се да се измйкна, но той стисна още по-силно!Извеках леля ме, а тя не дойде....Ама защото взе много силно да стиска зъбки, аз първосигнално реагилах и вместо да си дърпам ръката на вън му я набутах навътре.Колкото и грубо да звучи за една бройка да му се разчекне ::)Уплаших се, но той даржеше и не пускаше, натиснах си ръката по-силно и усетих как започва да отпуска малко по малко...Явно вече не му стигаше въздух, защото беше почервенял...или просто беше ярост.Аз силно се стреснах от цялата история, ама как едно 4-5 год.дете да те яде така...Не е нормално!
 Като се успокои само седеше пред телевизора и нищо не казваше....Аз отидох при него и му заговорих тихо и спокойно(макар от вътре да кипях >:()И му казах, че така не е редно, че е голям мъж и това не е начина да си излива енергията и яда .Той седеше и ме глидаше в очите с чиста омраза.Продължих да му обяснявам, че не е редно и , че има други начини за игра и за забавлиние....След малко ме попита "Защо?" И му отговорих, че първо се разнасят много микроби ;Dлеля ми вече го беше превърнала в малък Монщ ;DПосле, че мъж, а мъжете не правят така, само бебетата и кученцата хапят, а той не е такова.Това явно силно докосна гордостта му! ;DЗащото вече не се е опитвал повече :D
 E на другата сутрин се опита пак, но аз се бях подготвила, бях си намазала ръката с някаква простотия- водка, чесън и мнооого сол.....Не го знам на вкус как е ама малкия доста време се жабурка.Попитах го защо го е направил, не помни ли вчеращния ни разговор.Отговори ми , че просто си е играел.Аз отново му казах вчерашното, но и допълних и факна,че устата е много чувствителна и там освен да се напани друго няма да стане.Е от тогава вече наистина нямам проблеми  :D :D :DОсвен белезите от млечните му зъби :(

nikolina vlaskovska

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 28, 2009, 10:51:53 am »

Molq za koordinatite na  Dr Ani Vladimirova . Blagodarq predvaritelno

etherapy

• Global Moderator
  • Member