Автор Тема: Моля даите савет!!!  (Прочетена 2106 пъти)

Bojuka

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Моля даите савет!!!
« -: април 04, 2008, 07:49:08 pm »
Здравеите!Преди около 3г Преживях катастрофаи страшно се плаших,в последствие от това почнах да получавам нервни кризи ,което е абсолиутен кошмар.кризите ми тредставляват -разтреперване гадене обилно изпотяване,почвам да дишам трудно,световуртеш и направо се сривам и оставам на място. Изведнъж целият ми живот се срина напуснах работа страх ме е да излизам отидали между непознати или на чуждо място и веднага правя криза.Обиколих всички вазможни доктори нямам никакво физическо заболяване .накрая се установи че страдам от паническо разтроиство и супер се депресирах.обиколих сякакви психолози и психиятри в моят град(Плевен)навсякаде ме натъпкаха със хапчета но ефект никакъв само спя по 14 часа направо в кошмар,аз съм на 26г и сум като 80г .ако някой може МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Моля даите савет!!!
« Отговор #1 -: април 05, 2008, 12:00:14 am »
Здравейте!Инцидентът който сте преживял преди 3 години е твърде кризисен по силата на това, че пътнотранспортните произшествия, се отличават от всички останали инциденти с факта, че те връхлитат неочаквано човек, застрашават пряко живота на пострадалите и често водят до необратими последствия. Дори когато няма сериозни материални щети и физически травми за засегнатите, тези злополуки са силно стресогенни и предизвикват бурни физиологични, емоционални и психически реакции с които човек не може да се справи сам. С отдалечаване във времето на инцидента, интензивността на тези състояни би трябвало да намалява, но често е възможно, те да обсебят цялата личност и изменят поведението на пострадалия. В случай, че тези състояния продължат по-дълго време и не се потърси специализирана помощ, съществува реална опасност от развитие на посттравматично стресово разстройство. То причинява силен страх, който може да се изрази в повтарящи се кошмари, дълготрайна и неовладима тревога, както и отключване на определени болестни симптоми. Проявленията на посттравматичния стрес могат да се изявят от 2 дни до 6 месеца след инцидента. По своята същност стреса е закономерна защитна функция- активира целия ни психически и физически потенциал, за да се справи организма в критична ситуация. Проблемът при произшествия от такъв характер, както споменахме, е че стресът е прекомерен и често целия потенциал на човек не е достатъчен за 'отработване' му. Даваме Ви тази информация, защото във вашия пост не става ясно, колко време след инцидента сте потърсили специализирана психологична помощ, диагностицирано ли е паническото разстройство и кога, както и дали наравно с медикаментозната терапия е правена и психологическа такава? Тези въпроси са от изключителна важност за адекватното намиране на решение в конкретната ситуация! Добре е да знаете, че този тип тревожни състояния се повлияват благоприятно от психологическа интервенция, подкрепена според случая от лекарствена терапия. Можем да Ви предложим, да се възползвате от безплатната си сесия при нас (на всяка четна дата), за да разговаряме детайлно и да добием по-цялостна картина за състоянието Ви, както и да помислим за евентуални терапевтични стъпки. Кураж! :)