Автор Тема: Социална фобия  (Прочетена 23438 пъти)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
.............
« Отговор #15 -: март 18, 2008, 03:47:08 pm »
Такааа ! Ами аз не съм от свестните ама ... :smt115 Хубаво си говорите с Мисси ама да ти кажа уважаема защо изобщо не ти вЕрвам. Ами видях профила ти (аз гледам и там преди да пиша): :smt024 Създадден на :14 Март 2008 Местожителство: София – Най големия и според софиАнци най-европейския град в БГ-то. Няма да споря. Професия: офис-мениджър – Брех мама му стара! :shock: Не знаех че вече трябва да си мениджър за да носиш кафе на шефа .. :smt017 Ама аз съм назад с материала – кой знае може вече и носенето на кафе да се изучава във някой от ВУЗ-овете кагто отделна специалност. Според мен си секретарка ама щом си рекла мениджър да е мениджър. То в последните години Ице да Фърлиш мениджър ще уцелиш. :smt072 Интереси: четене - убоо (ако не са модни и женски сисанийца разбира се) :smt061 гледане на телевизия – като се умориш да четеш предполагам или Горещо и Огледала ... да прихванеш нещичко че то иначе ... :smt104 мързелуване – този ‘спорт’ се практикува много трудно ако си по-заета купонясване – то вече и на манифестациите викат КУПОН ама айде да предположим че е стандарте купон с пиячка ЕдИНИ и ПИИни и сИденИ един връз друг. :smt035 танцуване – ОП САА, ОП СААА (сигурно в следствие на купона) :smt026 грим – ааа това вече е сериозна работа – тъй де – офис мениджърството го изисква. :smt084 Козметика – следствие на предното предполагам :smt084 Медицина – Бре Бре !! :smt119 Фармация – ООООО !! :smt118 Интернет - Накъде без нет ? :smt024 Музика - Дарт Вейдър на Йодааааа думашеееееее ...... :smt035 и др. – като нема др. “и др.” става ... :smt027 И след всички тези интеерсни занимания : А !! Ко Стана бре Танасе ?! :shock: Цитирам щото не могада го запомна: Депресивна невроза, а впоследствие Афективно разстройство. :smt119 Паднах възнак – вЕрвай ми! Такова отворено маце ... пък плаче. :smt022 Не !! Тва все едно да ми кажат че Г.Първанов е бил сътрудник на ДС. Упа – лош пример - все едно не съм го казал. Как стана изведнъж така ??! То ако питаш мен това ти е основния проблем. По душа МЕНИДЖЪР а иначе търчиш с кафето. Ето я болестта ти Уважаема. Непрекъснатото набиване в собствената ти глава :smt021 че си родена за “царица” а си “прислужница” те е довело до всичко от което се оплакваш в момента. Хубаво е човек да има високи цели ама да си триеш сол на главата че заслужаваш повече .... Недей ги слуша галениците на съдбата като казват че “Човек е толкова голям колкото са му големи мечтите .. “. Не може всички мъже да сме като Хю-то (макар че на всички ни се иска) колкото толкова. И начина по който се мъчиш да се излекуваш и именно – да се намерите и да се обедините ... Както аз разбрах посланието - Дайте да направим общество на Ората дето ги е страх от обществото. Също като партията на безпартийните ми звучи. НЕВЪЗМОЖНО !! :smt120 Това би довело до по-голяма изолация според мен ... но да се върнем на темата : Като прочетох и следващите ти постове .. Тя мисси го каза – цЕла аптека може да се издържа от теб. :smt030 Изпишат ти хапове, после вземаш други хапове да се излекуваш от предишните хапове, :smt030 после некви церове за алергии от предишната комбинация от хапове, :smt030 после още апчета за не знам кво си .. Сигурна ли си че се лекуваш от нещо ? Ако имаш камъни в бъбреците не можеш да се лекуваш с аспирин. Облекчението е временно и то не заради аспирина. Ти сама споменаваш в постовете си, че ти е болна душата (по народному – ем сърби ем боли) и се чудя защо изобщо ги вземаш тези лекарства ако после трябва да вземаш други за да се лекуваш от лекарствата, които вземаш? Вярно че ако ги плаща касата (шамар да е на аванта да е) не си на загуба. Здравето си е лично твое и можеш да правиш каквото си искаш. :smt120 Какво си мисля аз за твоя проблем в резюме: Ами ако профила ти е верен значи лъжеш за проблема. Ако не лъжеш за проблема значи профила ти не е верен или по-точно казано там си написала каква ти се иска да си а не каква си т.е. представата ти за самата теб е много по-различна от това, което е наистина. :smt084 Жена с профил като твоя не би имала подобен проблем. Между другото в една или друга форма всеки има подобни ..... моменти. :smt084 И на мен много пъти ми се иска да не виждам и да не чувам никого. Има дни съм толкова изнервен от работата че ме дразни всичко и всички и съзнателно се изолирам от всички за да не се скарам с някой който никак не го заслужава. Едва ли някой не е бил в това или подобно състояние. :smt102 Аз го преодолявам по рзлични начини. Сядам накъде и пия една бира например. Ако не помогне – още една. Друг начин е като отида в някое крайпътно заведение където никой не ме познава , изключвам си телефона и си почивам от обществото и най вече от познати и “приятели”. Понякога заглеждам хората по другите маси и се мъча да ги профилирам по жестове , мимики и от случайно дочути думи. С други думи правя неща, който забравям на момента. Не мога да те посъветвам да правиш същото, но мога да ти дам съвет да си намериш занимавка вместо да мързелуваш например. Наличието на свободно време ти дава основа да мислиш колко си “зле” и кое “не ти е на ред” и по този начин да се “разболяваш” повече. Предполагам нямаш мъж до себе си. Ами “фани” си. :smt117 Към този сайт има друг – “намери ме” или нещо подобно. :smt057 Не говоря за секс макар, че за теб е почти задължително. Недей си мисли че си стара или не ставаш за това. Мъжете не сме особено претенциозни за разлика от вас. Колко пъти си чула мъж да казва “Сам съм защото съм толкова съвършен, че няма достойна жена за мен”. Нито веднъж сигурно. Повечето сами жени обаче твърдят точно това че са ‘пИрфектни’ и никой не ги заслужава. На един мъж му стига да изглеждаш добре без дрехи и да правиш хубав секс. Имайки в предвид че “сервираш кафе на шефа” сигурно не си от партията на грозните жени (шефовете имат вкус). А и това че си мениджър т.е. делова жена. Само ме притеснява хобито ти свързано с гримове. Както съм казвал и друг път само вие си мислите че ще метнете мъжете с грим. Не говоря разбира се да се предложиш на първия срещнат. Говоря за грижа за някого и “ошлайфане” :smt064 на отношенията, които може и да не потръгнат но поне няма да си мислиш за глупости известно време. Ако не ти стиска за мъж – вземи си куче от някой приют. Иди и ги виж – ако някое те гледа със страх и присвити уши в очакване да го удариш – вземи го и се грижи за него. :smt056 То е в същото положение като теб – страх го е от хората защото сигурно никога не е видяло добро. Ако спечелиш доверието на това куче то ще те обикне и ще ти е дружка в добро и зло. Ще ти цапа , ще ти дъфче мебелите и пантофите, ще мирише особено ама ... айде. Ако и за това не ти стиска .... ами гълтай хапове – поне имаш тренинг. :smt030 Ей тука нЕкаде е списъка : http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=994
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

bona-fied

• Member
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
    • Ел. поща
Re: .............
« Отговор #16 -: март 18, 2008, 04:16:30 pm »
Цитат на: "cdman"
Такааа ! Ами аз не съм от свестните ама ... :smt115 Хубаво си говорите с Мисси ама да ти кажа уважаема защо изобщо не ти вЕрвам. Ами видях профила ти (аз гледам и там преди да пиша): :smt024 Създадден на :14 Март 2008 Местожителство: София – Най големия и според софиАнци най-европейския град в БГ-то. Няма да споря. Професия: офис-мениджър – Брех мама му стара! :shock: Не знаех че вече трябва да си мениджър за да носиш кафе на шефа .. :smt017 Ама аз съм назад с материала – кой знае може вече и носенето на кафе да се изучава във някой от ВУЗ-овете кагто отделна специалност. Според мен си секретарка ама щом си рекла мениджър да е мениджър. То в последните години Ице да Фърлиш мениджър ще уцелиш. :smt072 Интереси: четене - убоо (ако не са модни и женски сисанийца разбира се) :smt061 гледане на телевизия – като се умориш да четеш предполагам или Горещо и Огледала ... да прихванеш нещичко че то иначе ... :smt104 мързелуване – този ‘спорт’ се практикува много трудно ако си по-заета купонясване – то вече и на манифестациите викат КУПОН ама айде да предположим че е стандарте купон с пиячка ЕдИНИ и ПИИни и сИденИ един връз друг. :smt035 танцуване – ОП САА, ОП СААА (сигурно в следствие на купона) :smt026 грим – ааа това вече е сериозна работа – тъй де – офис мениджърството го изисква. :smt084 Козметика – следствие на предното предполагам :smt084 Медицина – Бре Бре !! :smt119 Фармация – ООООО !! :smt118 Интернет - Накъде без нет ? :smt024 Музика - Дарт Вейдър на Йодааааа думашеееееее ...... :smt035 и др. – като нема др. “и др.” става ... :smt027 И след всички тези интеерсни занимания : А !! Ко Стана бре Танасе ?! :shock: Цитирам щото не могада го запомна: Депресивна невроза, а впоследствие Афективно разстройство. :smt119 Паднах възнак – вЕрвай ми! Такова отворено маце ... пък плаче. :smt022 Не !! Тва все едно да ми кажат че Г.Първанов е бил сътрудник на ДС. Упа – лош пример - все едно не съм го казал. Как стана изведнъж така ??! То ако питаш мен това ти е основния проблем. По душа МЕНИДЖЪР а иначе търчиш с кафето. Ето я болестта ти Уважаема. Непрекъснатото набиване в собствената ти глава :smt021 че си родена за “царица” а си “прислужница” те е довело до всичко от което се оплакваш в момента. Хубаво е човек да има високи цели ама да си триеш сол на главата че заслужаваш повече .... Недей ги слуша галениците на съдбата като казват че “Човек е толкова голям колкото са му големи мечтите .. “. Не може всички мъже да сме като Хю-то (макар че на всички ни се иска) колкото толкова. И начина по който се мъчиш да се излекуваш и именно – да се намерите и да се обедините ... Както аз разбрах посланието - Дайте да направим общество на Ората дето ги е страх от обществото. Също като партията на безпартийните ми звучи. НЕВЪЗМОЖНО !! :smt120 Това би довело до по-голяма изолация според мен ... но да се върнем на темата : Като прочетох и следващите ти постове .. Тя мисси го каза – цЕла аптека може да се издържа от теб. :smt030 Изпишат ти хапове, после вземаш други хапове да се излекуваш от предишните хапове, :smt030 после некви церове за алергии от предишната комбинация от хапове, :smt030 после още апчета за не знам кво си .. Сигурна ли си че се лекуваш от нещо ? Ако имаш камъни в бъбреците не можеш да се лекуваш с аспирин. Облекчението е временно и то не заради аспирина. Ти сама споменаваш в постовете си, че ти е болна душата (по народному – ем сърби ем боли) и се чудя защо изобщо ги вземаш тези лекарства ако после трябва да вземаш други за да се лекуваш от лекарствата, които вземаш? Вярно че ако ги плаща касата (шамар да е на аванта да е) не си на загуба. Здравето си е лично твое и можеш да правиш каквото си искаш. :smt120 Какво си мисля аз за твоя проблем в резюме: Ами ако профила ти е верен значи лъжеш за проблема. Ако не лъжеш за проблема значи профила ти не е верен или по-точно казано там си написала каква ти се иска да си а не каква си т.е. представата ти за самата теб е много по-различна от това, което е наистина. :smt084 Жена с профил като твоя не би имала подобен проблем. Между другото в една или друга форма всеки има подобни ..... моменти. :smt084 И на мен много пъти ми се иска да не виждам и да не чувам никого. Има дни съм толкова изнервен от работата че ме дразни всичко и всички и съзнателно се изолирам от всички за да не се скарам с някой който никак не го заслужава. Едва ли някой не е бил в това или подобно състояние. :smt102 Аз го преодолявам по рзлични начини. Сядам накъде и пия една бира например. Ако не помогне – още една. Друг начин е като отида в някое крайпътно заведение където никой не ме познава , изключвам си телефона и си почивам от обществото и най вече от познати и “приятели”. Понякога заглеждам хората по другите маси и се мъча да ги профилирам по жестове , мимики и от случайно дочути думи. С други думи правя неща, който забравям на момента. Не мога да те посъветвам да правиш същото, но мога да ти дам съвет да си намериш занимавка вместо да мързелуваш например. Наличието на свободно време ти дава основа да мислиш колко си “зле” и кое “не ти е на ред” и по този начин да се “разболяваш” повече. Предполагам нямаш мъж до себе си. Ами “фани” си. :smt117 Към този сайт има друг – “намери ме” или нещо подобно. :smt057 Не говоря за секс макар, че за теб е почти задължително. Недей си мисли че си стара или не ставаш за това. Мъжете не сме особено претенциозни за разлика от вас. Колко пъти си чула мъж да казва “Сам съм защото съм толкова съвършен, че няма достойна жена за мен”. Нито веднъж сигурно. Повечето сами жени обаче твърдят точно това че са ‘пИрфектни’ и никой не ги заслужава. На един мъж му стига да изглеждаш добре без дрехи и да правиш хубав секс. Имайки в предвид че “сервираш кафе на шефа” сигурно не си от партията на грозните жени (шефовете имат вкус). А и това че си мениджър т.е. делова жена. Само ме притеснява хобито ти свързано с гримове. Както съм казвал и друг път само вие си мислите че ще метнете мъжете с грим. Не говоря разбира се да се предложиш на първия срещнат. Говоря за грижа за някого и “ошлайфане” :smt064 на отношенията, които може и да не потръгнат но поне няма да си мислиш за глупости известно време. Ако не ти стиска за мъж – вземи си куче от някой приют. Иди и ги виж – ако някое те гледа със страх и присвити уши в очакване да го удариш – вземи го и се грижи за него. :smt056 То е в същото положение като теб – страх го е от хората защото сигурно никога не е видяло добро. Ако спечелиш доверието на това куче то ще те обикне и ще ти е дружка в добро и зло. Ще ти цапа , ще ти дъфче мебелите и пантофите, ще мирише особено ама ... айде. Ако и за това не ти стиска .... ами гълтай хапове – поне имаш тренинг. :smt030 Ей тука нЕкаде е списъка : http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=994
Много жалко за теб, че се подиграваш със страданието на хората..Искам да уточня само едно, фирмата ни е малка ,поради което изпълнявам функциите и на секретар, и на офис-мениджър, дори и на полу- счетоводител, но ти без да ме познаваш побърза да плюеш.Ако искаш ми вярвай, това си е твоя работа, но с тази мнителност и прибързана "словоохотливост", дори при непознаване на обекта, който изследваш наистина не мисля, че си от хората, с които бих искала да общувам, въпреки че на моменти казваш истини и мъдрости.

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #17 -: март 18, 2008, 04:18:16 pm »
Цитат на: "bona-fied"
Много жалко за теб, че се подиграваш със страданието на хората..Искам да уточня само едно, фирмата ни е малка ,поради което изпълнявам функциите и на секретар, и на офис-мениджър, дори и на полу- счетоводител, но ти без да ме познаваш побърза да плюеш.Ако искаш ми вярвай, това си е твоя работа, но с тази мнителност и прибързана "словоохотливост", дори при непознаване на обекта, който изследваш наистина не мисля, че си от хората, с които бих искала да общувам, въпреки че на моменти казваш истини и мъдрости.
Много си далеч от истината за мен..как му се викаше в една игра "Студено, студено.."

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
Социална фобия
« Отговор #18 -: март 19, 2008, 09:30:08 am »
CDman, какво става? :? :? Защо се захвана с профила на момичето?!? Какво общо има той с проблема? Не я гони параноя, не й е проблема в самочувствието, а има фобия от контакти с хора. И то започнала дълго преди да се захване за работа. Не мога да разбера накъде биеш и какво точно искаш да кажеш с коментара си. Впечатлена съм от фантазията ти и начина по който интерпретираш откъслечни факти. Нещо като "небето е розово над Трайкийската низина тази сутрин... хм, пак са бомбандирали селища из планините в Авганистан". Не че не е възможно баш това да е причината, но е МНОГО малко вероятно, нали ;) Ако имаш предложение за решение на проблема, сподели го. Но ако нямаш, какъв е смисълът на писането??? Пречупването на откъслечна информация през все същата пирамида??? С какво помага това на човека, който търси помощ?!

CDman

• Member
  • *
    • Профил
.............
« Отговор #19 -: март 19, 2008, 09:57:48 am »
Деар Мисси ! Деар Бона ... там квото е ! Целта на поста ми беше да те провокирам да напишеш повече за себе си и за проблема си за да имат "на какво да стъпят" терапевти и съфорумци. :smt064 Явно не разбираш от намеци. Има подобен проблем при повечето хора. Зле са но не казват какво точно им е и “лекарите” пробват по усет. Не съм прочел нищо конкретно за теб и за фобията ти за това няма да ми се сърдиш, че не те познавам. :smt102 Няма да намериш решение мълчейки и оплаквайки се. Сподели повече подробности и ще получиш адекватна помощ поне от терапевтите. Що не каза поне че са ти направили ‘черна магия’ – все ще е нещо. Ако и сега не схванеш посланието – оди при Джуна – тя ще те “размагьоса” срещу 1000 лева. Ако не хване “анти магията” значи не си и дала доататъчно пари. КАПИШ ??!! :smt115 П.с. И не ми минавай с номера че не искаш да споделяш лични неща .... :smt018

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: март 19, 2008, 10:58:38 am »
Деар Мисси ! Деар Бона ... там квото е ! Целта на поста ми беше да те провокирам да напишеш повече за себе си и за проблема си за да имат "на какво да стъпят" терапевти и съфорумци. :smt064 Явно не разбираш от намеци. Има подобен проблем при повечето хора. Зле са но не казват какво точно им е и “лекарите” пробват по усет. Не съм прочел нищо конкретно за теб и за фобията ти за това няма да ми се сърдиш, че не те познавам. :smt102 Няма да намериш решение мълчейки и оплаквайки се. Сподели повече подробности и ще получиш адекватна помощ поне от терапевтите. Що не каза поне че са ти направили ‘черна магия’ – все ще е нещо. Ако и сега не схванеш посланието – оди при Джуна – тя ще те “размагьоса” срещу 1000 лева. Ако не хване “анти магията” значи не си и дала доататъчно пари. КАПИШ ??!! :smt115 П.с. И не ми минавай с номера че не искаш да споделяш лични неща .... :smt018
Начинът ти на подход е доста груб и понякога неразбираем, но явно, ние, другите хора сме с проблема на бавнозагряващия реотан.. :roll: Считам, че съм човек, разбиращ от намеци, но твоето прилича повече на ръгане с тояга(правилно си подбрал емотикона :smt064 ) за изкарване на "вътрешностите" :shock: Не мога да споделям на недобронамерени хора от простичкия и обясним ,мисля, страх, че ще злоупотребят с тази информация..Например споделих с психологът тук, че треперя и се панирам поднасяйки кафе, както и други ежедневни дейности, свързани с хора и общуване, но ти набръщолеви куп неприятни и неверни заключения по този повод..Та затова не ме упреквай, че с теб ще мълча ,като риба. :? А относно името ,което съм избрала и те затруднява нещо, погледни в речника значението му от английски. Цитирам : "Няма да намериш решение мълчейки и оплаквайки се. ", значи ни така, ни иначе..според думите ти, за хапчетата също ме осмя, е значи единственият ми изход сигурно е да се гръмна, според теб.. :smt102 Това ,че благодарение на нечовешки усилия от моя страна съм запазила работата си засега и опитвам да скрия от всички околни проблема си, не значи, че го няма..А и офис-мениджърите(или щом това не ти харесва, ще бъда още по-конкретна макар че не съм длъжна да ти се обяснявам като ученичка, но все пак,в трудовата си книжка се водя ,като оператор на компютър- вж. НКИД) не са имунизирани срещу такива заболявания..Така, че не мога да разбера все още какъв е проблема ти с мен??! :smt102

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Социална фобия
« Отговор #21 -: март 19, 2008, 11:08:22 am »
Цитат на: "Missi"
CDman, какво става? :? :? Защо се захвана с профила на момичето?!? Какво общо има той с проблема? Не я гони параноя, не й е проблема в самочувствието, а има фобия от контакти с хора. И то започнала дълго преди да се захване за работа. Не мога да разбера накъде биеш и какво точно искаш да кажеш с коментара си. Впечатлена съм от фантазията ти и начина по който интерпретираш откъслечни факти. Нещо като "небето е розово над Трайкийската низина тази сутрин... хм, пак са бомбандирали селища из планините в Авганистан". Не че не е възможно баш това да е причината, но е МНОГО малко вероятно, нали ;) Ако имаш предложение за решение на проблема, сподели го. Но ако нямаш, какъв е смисълът на писането??? Пречупването на откъслечна информация през все същата пирамида??? С какво помага това на човека, който търси помощ?!
Миси, благодаря за подкрепата, мислех че тук точно в този сайт човек може да сподели и ако не да получи помощ, поне съчувствие, разбиране донякъде..Явно, че СиДи-то си е особняк и реших, че трябва и такива хора да има, ще го приема философски, макар че в началото ми беше обидно. :wink: Както казах в предишен мой пост, на моменти казва и истини, но в други не бива толкова да бърза с изводите и нападките.Както и да е..Ама той всеки съфорумец ли така посреща? Ще си изгубим хората, ей.. :lol: :roll: :lol: :wink:

CDman

• Member
  • *
    • Профил
.............
« Отговор #22 -: март 19, 2008, 01:31:15 pm »
Деар Бона! Станах член на форума защото бях озадачен :shock: от безмълното присъствие на около 700 (за тогава) юзера. Подхода ми към теб е продиктуван от споделеното (пак от теб) в първия ти пост. 7 години са ти съчувствали и разбирали .... и кво ??? :?: Оценявам саможертвата ти да работиш въпреки проблема си. :smt087 Ако си мислиш обаче че никой освен теб не се бори със себе си когато е на работа се лъжеш жестоко. Ако искаш да се научиш пак да общуваш с хората приеми че има и дебили като мен. :smt119 Ако търсиш общество съставено от съчувствие и добронамереност.... не мога да се сетя за такова - може би в манастир но :smt059 ... не знам. Да се гръмнеш е най-лесно. Имаше един даскал на времето който казваше " Лесно е да станеш пропаднал човек - пробвай първо да си порядъчен и ако не стане тогава ... " За твоя случай може да се каже така " Пробвай да станеш нормална жена, а в манастир винаги можеш да идеш ". Айде сега пак ме изрецитирай целия. :smt017 ... т.е. цитирай ;)

Biltin

• Member
  • *
  • Публикации: 53
    • MSN Messenger - ?????
    • AOL Instant Messenger - ?????
    • YIM - ?????
    • Профил
Социална фобия
« Отговор #23 -: март 20, 2008, 03:41:36 pm »
CDman е особняк, понякога напада (прибързано)...но НЯМА в този сайт пост, в който е отразен нечий проблем без неговото участие, без да не е помогнал за изясняването, за разрешаването на проблема. Аз съм сравнително нов форумец, но това се вижда веднага. Коментарите му, понякога неоснователни и погрешни в някои детайли, в крайна сметка се оказват изключително плодотворни :wink: :) (може би тъкмо заради вниманието му към "детайла" - както това беше отбелязано и от etherapy) :D. Това е все едно навън в "реалния живот" да имаш някой приятел, с който можеш да говориш за проблемите си, без да е психолог и терапевт. Мисля, че всеки от нас би бил благодарен за такава възможност :roll:

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Социална фобия
« Отговор #24 -: март 21, 2008, 07:24:49 am »
Цитат на: "Biltin"
CDman е особняк, понякога напада (прибързано)...но НЯМА в този сайт пост, в който е отразен нечий проблем без неговото участие, без да не е помогнал за изясняването, за разрешаването на проблема. Аз съм сравнително нов форумец, но това се вижда веднага. Коментарите му, понякога неоснователни и погрешни в някои детайли, в крайна сметка се оказват изключително плодотворни :wink: :) (може би тъкмо заради вниманието му към "детайла" - както това беше отбелязано и от etherapy) :D. Това е все едно навън в "реалния живот" да имаш някой приятел, с който можеш да говориш за проблемите си, без да е психолог и терапевт. Мисля, че всеки от нас би бил благодарен за такава възможност :roll:
Мда, СиДи-то е на всяка манджа мерудия, от най-острата подправка, но подходът му не ме предразполага към споделяне, както написах по-горе..Но нещо и не те разбрах, казваш че греши в детайлите, а после че коментарите му са плодотворни, тъкмо заради вниманието към детайла..Искаш да кажеш, че самото внимание, концентриране над детайла ли е от полза без значение резултата от това или..?Абсурдно е обаче да ми казва, че нямам проблем, че профила ми е лъжа, защото не е така.Явно доста са го лъгали досега за да се държи така.. :? :(

niai

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Социална фобия
« Отговор #25 -: март 21, 2008, 09:07:33 am »
Мила bona-fied ...може ли да ти предложа едно скромно мнение.Ако по-принцип си човек,които първо търси у всички хора добронамереност и разбиране,винаги ще имаш проблем.Обществото в което живеем е освирепяло в стремеж за оцеляване и забогатяване.Основният природен принцип,че най-силният оцелява е видоизменен на "Най-богатият и властният оцелява!!! "...И нормално е ,че не всички можем да сме номер едно. И какво от това??? Това не означава че аз съм по-малко стойностен човек.Животът си е мой,както си го изживея-това си е за мен,аз съм си го направила.Какво всъщност очакваш от хората около теб?
niai

Biltin

• Member
  • *
  • Публикации: 53
    • MSN Messenger - ?????
    • AOL Instant Messenger - ?????
    • YIM - ?????
    • Профил
Социална фобия
« Отговор #26 -: март 21, 2008, 12:55:46 pm »
Да, Bona-fied, имам предвид, че макар понякога в детайлите, в конкретността да греши, CD-man успява да "хване" основните посоки на проблема и именно чрез детайлното му разглеждане да "извади" наяве важните въпроси, важните посоки, независимо дали контрира или не, дали показва една "обратна страна" на нещата, или просто внася нова гледна точка. С други думи, когато те предизвиква да се противопоставиш и да се защитиш (в случаите, когато неговото мнение ти се вижда неправилно), ти успяваш точно да определиш себе си, мотивите си, проблемите си, да отговориш на повдигнат чрез неговия пост въпрос, и така да конкретизираш твоята страна, твоите интереси и разбирания. Ето това нарекох "плодотворно" :smt023

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Социална фобия
« Отговор #27 -: март 21, 2008, 01:05:07 pm »
Цитат на: "niai"
Мила bona-fied ...може ли да ти предложа едно скромно мнение.Ако по-принцип си човек,които първо търси у всички хора добронамереност и разбиране,винаги ще имаш проблем.Обществото в което живеем е освирепяло в стремеж за оцеляване и забогатяване.Основният природен принцип,че най-силният оцелява е видоизменен на "Най-богатият и властният оцелява!!! "...И нормално е ,че не всички можем да сме номер едно. И какво от това??? Това не означава че аз съм по-малко стойностен човек.Животът си е мой,както си го изживея-това си е за мен,аз съм си го направила.Какво всъщност очакваш от хората около теб?
Очаквам може би това, което аз самата предлагам и давам..Не ми харесва особено този закон на джунглата, защото все пак сме човеци, а не животни, но уви, той е валиден в днешно време, и все пак това не значи, че щом всички са така и аз трябва да бъда така..Много ли искам с малкото човещина?!?Плюс това не твърдя по никакъв начин, че съм номер едно, незнам с какво съм навела някого над тази мисъл?!? :smt102 Разбира се, че ще си живееш живота ,както го разбираш и както искаш, незнам с какво си мислиш, че аз пък искам да ти попреча?!?! :? А това ,че ще имам проблем при търсенето на добронамерени хора и сама го знам прекрасно, но ще продължавам да го правя, ако нямаш нищо напротив, а когато срещна обратното, просто го подминавам, нормално е мисля да не съм длъжна да общувам с всекиго и да се сприятелявам с всеки.Ти сякаш прие нещо ,като лична обида и аз съм изумена от това??Не съм казала кой е стойностен и кой не..Просто аз избирам за себе си с кого да общувам, нормално е.. :roll:Не натрапвам мнение, имам го за себе си.Вече започвам да се замислям дали не сгреших сайта..обстановката е твърде враждебна за решаване на каквито и да било психологически проблеми.. :( :?

bona-fied

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Социална фобия
« Отговор #28 -: март 21, 2008, 01:15:15 pm »
Цитат на: "Biltin"
Да, Bona-fied, имам предвид, че макар понякога в детайлите, в конкретността да греши, CD-man успява да "хване" основните посоки на проблема и именно чрез детайлното му разглеждане да "извади" наяве важните въпроси, важните посоки, независимо дали контрира или не, дали показва една "обратна страна" на нещата, или просто внася нова гледна точка. С други думи, когато те предизвиква да се противопоставиш и да се защитиш (в случаите, когато неговото мнение ти се вижда неправилно), ти успяваш точно да определиш себе си, мотивите си, проблемите си, да отговориш на повдигнат чрез неговия пост въпрос, и така да конкретизираш твоята страна, твоите интереси и разбирания. Ето това нарекох "плодотворно" :smt023
Ами при мен най-много плодотворно да задълбочи социалната фобия. :? :smt009 :smt101

CDman

• Member
  • *
    • Профил
.............
« Отговор #29 -: март 21, 2008, 04:44:53 pm »
ВАЖНО !! :!: Уважаема Bona-(виж в речника) ! Втози пост няма неща адресирани директно към теб макар че става дума за теб. Благодаря за вниманието ! Деар Biltin! Благодаря за подкрепата, но нека все пак аз да опиша мислите минали през главата ми ‘нападайки’ клетото момиче. Мразя да го правя макар че понякога се получава ситуация наподобяваща вица за връзката между аквариума и това да си гей. :?: Ако трябва да дам сравение ситуацията напомня кулинарно шоу т.е. нещата които иначе водещия би направил за 5 мин с обясненията стават около половин час, което е и целта. Сега ще се постарая да дам толкова обяснения че чак ще ти се повдигне и (може би) ще загубиш нишката на поста. Когато прочетох поста на Уважаемата Bona-(виж в речника) бях впечатлен от липсата на причинно следствени връзки т.е. даваха се само следствия без да се дават причините. Влезнах в профила и (винаги го правя) и останах поразен от коренната разлика която има между профила и изложения проблем. :shock: Може да ви се вижда нереално но човек отделя повече мозъчно време в писането на профила си отколкото в писането на постове. Ситуацията е подобна на шофьорски изпит, който трае 20-30 мин и в който влагаш повече мислене отколкото в целодневно шофиране. Когато до теб е изпитващия мисълта ти е заета с възприемането на всички знаци и ситуации покрай теб стремейки се да не допуснеш грешка, докато при нормално шофиране не е от толкова голямо значение ако не видиш знак. Когато човек описва профила си се старае да вложи повече смисъл във всяка дума поради ограниченото донякъде “пространство” докато пишейки пост мозъка му е зает да изложи тезата без да се замисля много за впечатлението на четящия. От поста можеш да разбереш повече за характера на човека отколкото от самия профил но все пак има граница, която определя доколко поста съответства на профила. От това несъответствие напарвих извода че Уважаемата Bona-(виж в речника) има доста по-различна представа за себе си (или иска да наложи такава представа) от субекта написал поста. Сега ми се “цупи” и не пише защото не съм я предразположил да споделя. Според мен тя не е имала намерение да споделя. Ако имаше такова намерение поста и щеше да има следния вид “ Преди 7 години ....(събитие)..... оттогава имам проблем с общуването...”. Сега може и да сподели нещо но не че го иска , а само за да ми докаже че греша. В поста който няма да цитирам има само призив да се обединят хора със същия проблем за да си "помогнат”. Не ми е ясно (а мисля че и на нея не и е ясно) как ще стане тази работа. Ако действително се съберат в едно помещение хора с подобен на нейния проблем няма ли да се получи ситуацията от вица с двамата англичани- корабокрушенци, които прекарали 10 години на самотен остров без да си говорят защото нямало кой да ги запознае ? По същия начин може да се организира автопоход на хора без шофьорски книжки например. Нали трябва поне 1 да може да кара автобус за да стане работата ? До тук всичко ли обясних ?! :?: Сега да обясня и подхода си. Омаловажавайки проблема и се надявах да провокирам откровеност. Освен за лекарствата обаче не беше упоменато нищо друго, което ме накара да напиша и доста провокативен пост на базата на профила и характеристиките в него. Получи се донякъде и научихме подробности за естеството на работата и. Сега ще ме упрекнете че съм подходил грубо. Мислите ли че ако бях задал нормално впросите си и бях изразил съчувствие бих получил отговори ? Ще получа :smt097 .... на куЙовиче лято. Уважаемата Bona-(виж в речника) вече 7 години получава съчувствие и ... хапове и не личи да си е преодоляла проблема. При нея не болестта е хронична, а лечението. Хроничното лечение е почти толкова опасно колкото и хроничната болест. Уважаемата Bona-(виж в речника) е свикнала да решава проблемите си с лекарства, което допълнително уврежда защитните механизми на отделната личност да се справя с критичните ситуации. Ако наистина трепери поднасяйки кафе на шефа има два начина за преодоляване. Първия да му тегли (мислено) една майна, че и пречи да си върши основната работа и другия да посегне към хапчетата. Как мислите постъпва тя ? Познахте ! Хапчета! И така вече 7 години. Не съм специалист за да кажа колко време е нужно за да стане човек пристрастен но на базата на онзи лаф за лиспващите 7 години мисля че е предостатъчно. Влизайки във форума тя се надява да получи това, което е получавала до сега – съчувствие. Тя е пристрастена към съчувствието мислейки го за полезно. Ако седнете на зъболекарския стол със зъбобол и зъболекаря ви съчувства или ви даде упойка от която спира да ви боли едва ли ще сте доволни. Зъба си е пак болен и ако съдя по това, което знам може да ви прати в гроба, така че упойката и съчувствието е временно решение, което само влошава ситуацията. Сядайки на стола вие знаете, че трябва (и даже е задължително) да ви боли но това е начина да излекувате (или извадите) болния зъб и да се спасите от по-нататъчни мъки. Кой знае защо обаче за психичните заболявания не се прилага същия подход. Стерилната среда на всеобщото съчувствие само увеличава риска от срив при досег с реалния свят. Ако ще решаваме проблема така то тази среда трябва да се осигури до края на живота на отделния индивид. Ситуацията при дивите животни отглеждани в зоопарк е почти същата. За тях трябва да се грижат през целия им живот тъй като те са загубили инстинктите си да оцеляват. При хората не е по-различно. Има една сентенция, че най-много плачат тези които са преживели най-малко. Замислете се върху това ако ви остане време.