Автор Тема: когато мама и тати не дават...  (Прочетена 5497 пъти)

didi1234

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
когато мама и тати не дават...
« -: декември 12, 2007, 06:50:24 pm »
здравейте на вси4ки!!аз съм на 17 и живея в малко град4е!бих искала да споделя проблема си с вас! Вси4ко запо4на февруари-март месец тази година.запознах се с мом4е, което в града ни се ползва с ло6а слава меко казано, предполагам се се6тате - престапник,крадец и т.н.запо4нах да го опознавам и разбрах 4е може да е всякакъв но е много добър и се влюбих в него.март месец тръгнахме и аз запо4нах да лъжа родителите си 4е излизам с някъв друг и така 6-7 месеца(до септември) те живееха със заблудата 4е аз ходя с някво си съвсем обикновено мом4е.както ве4е споменах това бе до септември - през този месец те нау4иха кой в действителност е приятеля ми и ми забраниха да се виждам с него.от септември до сега минаха ве4е 2-3 месеца а аз все о6те го оби4ам и искам да съм с него, но колкото и да говоря с родителите ми те са категори4но против тази връзка.за да съм максимално 4естна 6те добавя 4е мом4ето е циганин,но християнин, т.е. съвсем нормален 4овек като вси4ки нас и само по цвета на кожата му ли4и какъв е.и другата немаловажна подробност е 4е баща ми е полицай и се ползва с авторитет в града ни. в об6ти линии това е проблема ми, не знам как да се разбера с родителите ми, те са краино против а аз наистина много го оби4ам това мом4е и искам да съм си с него!моля ви помогнете!БЛАГОДАРЯ!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор.
« Отговор #1 -: декември 13, 2007, 01:04:51 pm »
При Вас са се съчетали доста голям обем стопиращи фактори. Първо имиджа на момчето, който е приет в градчето и затваря възможности за развитие, после етноса, който е разделителна граница, за съжаление, след това нагласите на родителите, които са следствие от първиите два факта и съответно са трудно променими. Да не забравяме и, че колкото повече се забраняват този тип емоции, толкова по-силно се усещат и стремежа към изживяването им на практика е все по-активен. Така, че баланса между тези две измерения на ситуацията е твърде труден и почти непосилен. Имате обаче избор, да се опитате да запознаете родителите си с момчето и те да го видят в другата му светлина. Трудна задача, но пък дава шанс да изживеете емоциите си по-свободно. Ако имате възможност, използвайте безплатния си час тук в e-therapy.bg, за да поговорите по-обстойно със специалист.

didi1234

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 13, 2007, 02:59:34 pm »
как да използвам този безплатен час?към кого да се обърна?как?

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
.........
« Отговор #3 -: декември 13, 2007, 03:51:02 pm »
Деар didi1234 Ин дъ бегиннинг ай маст телл ю сометинг – Упа !! Та за начало ще ти кажа една поговорка. Господ не оре не копае – хора събира. Има нещо много вярно в това , но ще го разбереш по-късно..... много по-късно Второ – намери буквите ‘Ч’ ( клавиша е в горния ляв ъгъл под ЕСКЕЙП) и ‘Ш’ – клавиша е на втория ред и върху него има скоба ‘[‘ ( за фонетична кирилица ) Трето – сега сигурно се виждате с приятеля си по кафета и по ‘терени’ а после ще живеете в махлата .. (предполагам ) и ще му гледаш чаветата докато той е в затвора (като стане пълнолетен няма да му се разминават някои неща). Баща ти е живял много повече от теб – отгледал те е , но ти не можеш да го разбереш. Може би си мислиш че любовта ще те накара да забравиш, че живееш в махлата – така е за 6-7 дни – после идва реалността. Знам че и мен не ме разбираш – за това спирам до тук – не си струва да търкам кииборда ( клавиатурата ) Ако все пак се затрудняваш да прочетеш поста – ето 'превод': Деар didi1234 Ин дъ бегиннинг ай маст телл ю сометинг – Упа !! Та за на4ало ще ти кажа една поговорка. Господ не оре не копае – хора събира. Има нещо много вярно в това, но ще го разбере6 по-късно......много по-късно Второ – нЕма смисъл... Трето – сега сигурно се виждате с приятеля си по кафета и по ‘терени’ а после ще живеете в махлата .. (предполагам ) и ще му гледа6 4аветата докато той е в затвора (като стане пълнолетен няма да му се разминават някои неща). Баща ти е живял много пове4е от теб – отгледал те е , но ти не може6 да го разбере6. Може би си мисли6 4е любовта ще те накара да забрави6, 4е живее6 в махлата – така е за 6-7 дни – после идва реалността. Знам 4е и мен не ме разбира6 – за това спирам до тук – не си струва да търкам кииборда ( клавиатурата ) Ако все пак и сега се затруднява6 да про4ете6 поста .... ми върни се в началото ...
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

didi1234

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 13, 2007, 05:39:37 pm »
Dear cd man, I'm truly delighted to inform you that you give nothing more but a completely horrible answer to my problem. In my opinion you should do your best to try to think in a different way in order to avoid presenting foolish ideas and stupidity. Надявам се да си разбрал поста ми. :lol:

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #5 -: декември 13, 2007, 05:40:08 pm »
Необходима е регистрация в сайта през "login" от заглавната страница. След това попадате в личната си страница, където сред множеството от опциите има и "вземи безплатната си сесия". Следвайте стъпките, които са указани.

didi1234

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 13, 2007, 07:30:53 pm »
запазих си час за утре в 21:00. а как ще се проведе чатът?коя опция в сайтът трябва да използвам? Благодаря за вниманието!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
Oтговор
« Отговор #7 -: декември 14, 2007, 10:01:05 am »
Отново от личната си страница трябва да използвате опция "чат" в точно определения час. След това в реално време "говорите" с оперативния психолог в рамките на 40-50мин. След сесията получавате бележки-анализ и напътствия. Очакваме Ви. Хубав ден:)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
.....
« Отговор #8 -: декември 14, 2007, 11:06:18 am »
Dear didi1234! I am glad that you are so familiar with languages but don’t you think that you should learn Bulgarian ? In fact I know want way you are thinking but you can’t understand me – guess why ?? I was seventeen too. The answer is not so horrible comparing to that horrible thing that will happen when you establish the meeting between your father and your boy friend. Bases on facts that your father is a police officer and your friend have a criminal behavior I guess that they know each other in little different way. I always write my answers according to my experience and as you will see – most of the things that I wrote became truth. Wish you success! :roll: и ние сме учили това онова преди време 8)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

Missi

• Member
  • *
  • Публикации: 266
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 14, 2007, 04:20:41 pm »
диди, много се замислих дали изобщо да се меся при положение, че си непълнолетна, а въпросът опира до кнфликт със законните ти попечители... Няма да се меся, само ще изложа някои мисли: - за 17-годишна си много разумна (а явно и умна) - дали пък увлечението ти по някой, които баща ти би ненавидял само от един поглед, не е начин да протестираш срещу родителите си, и особено срещу баща си?! Ако се поровиш в себе си и откриеш, че е така, сигурно ще намериш и други начини за протест (уверситет в голям град си е направо "шестица" във всяко едно отношение) - на 17 човек има много ентусиазъм, но малко опит, а за да пребори обществените предразсъдъци са му нужни по много и от двете. Когато събереш по много и от двете, ще имаш по-ясна идея какво точно искаш. - любовта и обичта са колкото протости, толкова сложни чувства, хората често ги заместват с други, но продължават да им дават тези имена, за да се чувстват добре. На 17 си достатъчно зряла, за да можеш да разбереш разликата, но ако се съмняваш потърси "Изкуството да обичаш" на Ерих Фром (има я в електронен формат на доста места). Обичта е чувство, което не отминава за два месеца, но трябва и да се поддържа. Ако откриеш, че си използвала думата "обичам" по смисъла и предназначението й, а не като заместител, тогава ще знаеш какво да правиш. - помисли си как би се почувствал баща ти с неговата професия, обкръжение и авторитет, когато собствената му дъщеря му прави 100% на пук. Вероятно се ядоства и вероятно този яд се насочва към източника на притеснения (ти) - това не е добре за теб, предполагам и сама го осъзнаваш. Ако не поставяш баща си в неудобни ситуации, имаш повече шансове да постигнеш каквото искаш. Поставяш ли го обаче в такива пред всички (излизайки с младежа в центъра на града), не му оставяш друг избор освен да ти забранява да се виждате (т.е. да си защитатава позициите, ако ще и от единото обществено притеснение да е) - ще си позволя само един съвет - ако има начин, избягвай открити конфликти с родителите ти - от това няма да спечелиш нито ти, нито те. Вероятно те живеят с разбирането, че си много малка, за да знаеш кое е най-добро за теб, а те като твои родители, са длъжни да ти предложат това, което те мислят, че е най-добро, независимо ти какво мислиш. Накой ден ще можеш да проявиш разбиране към тази тяхна позиция, не твърдя че е правилна, но за нашето общество е напълно разбираема. Накратко казано, когато човек е слаб (а ти в момента си такава по много причини), най-разумно е да не влиза в открити борби, а да изпулзва други "оръжия" - ти си умна - сама ще се сетиш какви биха били те :)