Автор Тема: имам проблем на работното място  (Прочетена 3848 пъти)

lili

• Member
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
имам проблем на работното място
« -: юни 06, 2007, 10:05:45 am »
работното място, което заемам е с доста голяма отговорност, но жената която стои над мен е изключително НЕкомпетентна. трудно се работи по този начин, защото тя не може да ми отговори на никакъв въпрос и това ме затруднява доста. опитва се да ми прехвърля отговорност, която просто не е моя и в един момент дори започва да ми повишава тон, като се има предвид, че аз си върша работата добре. нещо повече справям се много добре. не бих искала да си загубя работата, но се опасявам, че отношенията ни започват да се оптягат доста. колебая се дали да не говоря с шефа си, но това може да усложни нещата. тя очевидно започва да изразява негодувание към мен, а като види проблем и ставам много ценна. в един момент като навлезе в работата, ако изобщо навлезе, ще започне още по явно да ме критикува с повод и без. а ако аз реагирам сега не знам дали ще се задържа на работа, защото тя по принцип контактува повече с шефа. работата ни доста изостава и вече направихме големи грешки. а тя май не е наясно със задълженията си

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: юни 06, 2007, 03:46:37 pm »
Ситуацията, в която сте попаднала е деликатна. Дали да сложите реална граница между Вашите отговорности и знания и тези на жената над Вас или да търпите и да се натоварвате, както с работа, така и с нямо напрежение. Естествено при първия вариант рискувате работата си, но имате яснота на ситуацията, а при втория натрупването на напрежение отново би могло да доведе до загуба на работното място. Желанието Ви да говорите с шефа е необходимост, но трябва да бъде насочено не към работата и отношението на колежката Ви, а към грешките, които са станали и желанието Ви да бъдат поправени, както и за притесненията за работата Ви. Всъщност, основната опасност тук е подлагането на всички взаимоотношения на съперничество, което изхабява, както възможностите за ползотворна работа, така и способността да се мисли трезво, а оттам крачката към провал е малка. Имате възможност да обсъдите по-детайлно със специалист ситуацията и оптималните възможности за действие в безплатната сесия, която предлагаме на всеки наш потребител.

lili

• Member
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
имам проблем на работното място
« Отговор #2 -: юни 06, 2007, 06:37:44 pm »
Благодаря Ви много за бързия отговор :)