Автор Тема: Нелечими болести  (Прочетена 3281 пъти)

muzikant

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Нелечими болести
« -: май 18, 2007, 02:44:55 pm »
Преди една седмица разбрах,че баща ми има рак с много разсейки.Целият ми свят се срина.Родителите ми са прекрасни хора,имам чудесно семейство с две деца,работа,която обичам.Мисълта за предстоящата смърт на баща ми ме смразява,а лекарите са категорични,че тя ще е скоро.Моля ви,дайте ми съвет.Знам,че трябва да го преживея.Но как да се държа с майка,децата,колегите?Как да общувам с татко,като и двамата знаем,че идва края?Много ме е страх.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: май 20, 2007, 05:18:19 pm »
Много хора губят близките си изненадващо, без предизвестие, без да могат да им кажат или покажат колко ги обичат и ценят. Тук е и възможността, която стои пред Вас и която ще Ви даде сили да се справите със загубата. Вие ще можете да покажете обичта на баща си, ще можете да направите за него нещо, което например сте отлагал, ще можете да бъдете до него и той да е спокоен, че е сред хора, които го обичат. В моменти, в които по никакъв начин не можем да контролираме събитията, можем да се сплотим и да се подкрепяме емоционално-от това имате нужда и Вие и близките Ви. От своя страна, на децата винаги могат да се обяснят и болестите и смърта, когато са по-малки в приказна форма, а когато са по-големи като възможен по-добър ход на живота при наличието на мъчителна болест. Колегите Ви също са преживяли загуби, така че ще Ви разберат. И не на последно място, не стопирайте емоциите и мъката си, те трябва да се изживеят, за да можете да продължите напред. За баща Ви най-важното е да вижда обич, да има подкрепа и усета, че оставя всичко в сигурно състояние.