Автор Тема: Какво се промени в нашия секс, моля за съвет?  (Прочетена 3649 пъти)

Tania

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте, Моля ви за съвет относно моя проблем а той е следният: омъжена съм от 2 години а със съпруга ми се познаваме общо от 4 години. В началото на нашата връзка сексуалните ни отношения бяха повече от прекрасни. Изпитвахме силно желание един към друг, сексът ни се осъществяваше постоянно и навсякъде където е удобно. Имахме страхотно привличане и за двамата това беше най-пълноценни секс до момента /аз съм на 32 год а съпругът ми на 28 г./. Нещата вървях така добре докато на него не му се наложи да замине извън страната за половин година, през това време страшно ми липсваше както и аз на него и като се върна сексуалните ни отношения бяха също толкова страстни и нежни за известно време и после незнайно точно кога се промениха. След като се оженихме, естествено ни налегнаха най-различни проблеми, кой ли няма, но като че ли сексът беше най-стабилното нещо между нас докато не започва да се пропуква и той. Всичко започна с изненадващи от негова страна признания за желание за пози в които аз нито се чуствам удобно, нито ми доставят удоволствие. Той обаче въпреки разговорите ни по този въпрос, ние разговаряме свободно по тези теми, настоява че е проява на егоизъм от моя страна да не изпълнявам всичките му желания както той би го направил за мен. Аз не съм съгласна с това - боли ме и не ми е приятно. На всичкото отгоре към цялата какафония се добавят и няколко несполучливи опити за забременяване и последвалата депрасия. Сигурна съм че той има много дълбоки чуства към мен и аз също го обичам, помага ми много в емоционално отношение когато се чуствам слаба но незнам дали ще се справя с чуството, което изпитвам всеки път по време на секс че не му доставям желаното удоволствие а се налага и да правим секс едва ли не по график за де се изпусне поредната овулация. Ще съм ви много благодарна ако внесете малко разяснение в тази объркана ситуация и ми помогнете да намеря правилното решение. Предварително благодаря!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: април 16, 2007, 12:38:57 pm »
Здравейте Таня! В отговаора си няма да отчетем всички странични битови или не проблеми, съпътстващи двойката, ще се съсредоточним само върху конкретните факти, които сте споделила. Тук има два основни момента, които са стоп за спонтанните и удовлетворяващи интимни отношения. Партньорът Ви се е почувствал крайно разкрепостен, поради създалата се между Вас трайна близост и е потърсил нови изживявания-точно тогава се е получил стопа, поради неудовлетворение от Ваша страна. Когато у един възбудата е плод на неудовлетворение у другия спонтанността се губи, а у Вас е започнала да живее и вината! Точно тя всеки път Ви кара да се пренатягате и вместо да се отпуснете и да пренастроите сетивата си за удоволствие и емоции, да ги спирате с негативни мисли. Другото, което много пресира интимността е свеждането на секса само до репродукция. Явно и двамата и най-вече Вие сте започнали да забравяте, че правите любов, а не зиготи, че трябва да изживявате удоволствие, а не да следите овулацията. Ще Ви помоля да разгледате възможността за безплатна сесия, за да поговорим по тези проблеми по-обширно и да намерим заедно конкретен действен подход за разрешаването им.

Tania

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Какво се промени в нашия секс, моля за съвет?
« Отговор #2 -: април 20, 2007, 04:06:35 pm »
Благодаря ви много за отговора, наистина ще имам нужда от повече комуникация по този въпрос. Ще се опитам да се възползвам от безплатната сесия стига да знам кой ми отговаря и към кого всъщност да се обърна?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #3 -: април 26, 2007, 12:22:33 pm »
Вие ще говорите със специалист психолог, който преди това е запознат с Вашия проблем от форума. Разговорът ще бъде конфиденциален и само Вие и терапевта ще имате достъп до него. Очакваме Ви!