Автор Тема: Помощ!Какво да правя?  (Прочетена 2765 пъти)

Valenta70

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Помощ!Какво да правя?
« -: март 31, 2007, 08:30:16 am »
Имам прекрасен семеен живот от 15 години.Претърпяли сме заедно много добри и лоши моменти със съпруга ми.Имаме прекрасен син на 13 г.Сега се решихме на второ детенце.Съпругът ми замина на работа в чужбина,като всеки месец си идваше за 8-9 дена.През декември забременях,и бях много щастлива(макар,че преди бях против).Мислех,че ще го зарадвам с новината.Каква беше изненадата като му казах....помръкна...измърмори нещо от рода на не му е сега времето(а ме молеше от 8 години),и да правя аборт.Ужасих се и започнах да се съмнявам,че има нещо тук...Когато си беше в отпуск тия 8 дена пишеше постоянно на някои SMS,телефона му беше на вибрация в джоба...веднага се усъмних,че има жена намесена.А допреди това бях всичко за него-подържана жена съм,тялото ми е перфектно(инструктор по фитнес съм),секса ни е невероятен..Започнах да го следя как действа.И една отпуска в чантата му намерих чернова на писмо към колежка на име Р...Писмото беше някак излеяние на чувствата му.Имах чувство,че го е страх от нея...абе не можах да разбера точно.Зная за нея от снимки-стара и грозна и разведена.Попитах го,а той едно и също ми повтаря-говориш глупости..Имаики в предвид бременноста ми откачам.Сега като е в чужбина вечер какви ли не мисли ми идват в главата...Започнах да пуша(зная,че е грешно)но не мога да спя.Все си мисля,че са заедно,а аз страдам.Иначе ми се обажда всеки ден,но вечер...Започнах да се държа грубо с него-пак знам,че е неправилно,но нервите не ме държат.Не мога да пия успокоителни заради бебето.Страх ме е тая да не го превърти и да ме зареже бременна,или в последствие с бебе. Моля ви,дайте ми съвет как да постъпя!Как да се държа с него и да подтисна гнева и съмненията в мен.Ще съм щастлива да ми помогнете защото все още го обичам!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: април 02, 2007, 12:01:59 pm »
Здравейте! При състоянието, в което се намирате е съвсем нормално емоциите Ви да са много лабилни и по-трудно контролируеми. Това, което по никакъв начин обаче не можете да направите, а и не е ползотворно за всяка една връзка, е да се опитвате да контролирате съпруга си. Когато говорим за контрол, имаме предвид желанието Ви да го спрете, да знаете всеки един момент какво прави, да го следите.. На първо място така страдате самата Вие и то жестоко, а след това съвсем резонно всеки човек, усещащ примката на контрола започва да се стреми силно към свободата. В момента Вие вредите на себе си, което осъзнавате сама, наред с това сте престанала да мислите по какъв начин реално можете да го задържите. Вместо това следите само за възможни пробойни във връзката Ви и позволявате на фантазиите да изяждат всичко добро помежду ви. Би било добре усилията Ви да са насочени в съвсем друга посока, а именно подобряване на вашата визия, добри изненади и мило поведение, гласуване на доверие, което той да осъзнава. Всичко това ще му покаже колко сте ценна за него и какво има до себе си. Е, наистина малко са семействата, в които не е имално изневяра, но усилията и желанието на партньорите могат да преодолеят всичко, ако няма озлобление и желание за отмъщение. И накрая, вярвайте в собствените си възможности и не забравяйте, че пред всеки има много алтернативи, които се оказват много по-добри.