Автор Тема: Дали вземам вярно решение?  (Прочетена 3152 пъти)

olgoihorhoi

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Дали вземам вярно решение?
« -: февруари 05, 2007, 12:11:31 am »
Повода ,който ме кара да пиша в този форум е да получа съвет дали правилно съм се насочил да започна да вземам антидепресанта SEROXAT. До това решение стигнах ,тъй като ми омръзна да се чувствам нещастен , изнервен, да се тревожа непрекъснато над един или друг проблем.В общи линии обаче , най-главния проблем гравитира около чувството за безпомощност и безнадеждност свързана със страха от импотентност, поради което реших да пиша в тази тема от форума. Въпреки че не се изчерпва само с този страх моето състояние , като че ли той е най-страшния за мен.Имам дълга връзка с прекрасно момиче и спокойно мога да твърдя че досега имаме страхотен сексуален живот, който е търпял мното голямо развитие и в момента също търпи, като мисля че може да се каже че е напълно пълноценен. Е имал съм на няколко пъти проблеми с ерекцията, но това дори не е прекъсвало нашите сексуални взаимоотношения, т.е. буквално може би един или два пъти не съм стигал реално до сношение с проникване поради слаба ерекция. Но за съжаление вътрешно много се измъчвам,въпреки че реално правим секс най-вече от страха дали ще надмона проблема.Искам да кажа ,че с разбиране от страна на приателката, ми винаги нещата се получаваха на практика. Е първия път когато ми се случи, си мислех че това е краят на света, но го преодолях. В последствие имахме много разнообразен и страстен секс, даже почти бях заравил че някога съм имал подобен проблем. От тогава три-четири пъти пак се е случвало, но все съм го преодолявал някак си.Но всеки път все едно се задействаше някаква верижна реакция ,която неизменно водеше до депресия. Сега съм пак в такъв период и въпреки че правим страхотен секс, всеки път съм много притеснен, и неуверен и съответно нещастен. От време на време в главата ми подскачат едни апокалиптични мисли за това как съм сам и изоставен и нещастен, и най-гадното обречен да бъда лишен от едно от най-значимите неща според мен в живота.Как да се освободя от този страх и от тези натрапчиви гадни мисли.Тук е важно да кажа ,че аз говоря по проблема свободно с приателката ми, което много помага, ходил съм и на сексолог , но все си мисля че проблема ми е не само за сексолог.Във месеците когато нямам този проблем и дори не се и сещам за него, тогава нещо друго ме тревожи , и притеснява. Тогава например колата става епицентър на моите тревоги, и неминава и ден аз да не мисля и да се тревожа върху това че нещо по нея трябва да се ремонтира и така все нещо ме обсебва. Често ми се случва и друг проблем като това да се тревожа дали съм включил охранителната ситема в офиса, като съм си тръгвал, даже често съм се връщал да проверявам и след това пак не съм сигурен в себе си, както и дали съм изключил печката вкъщи и т.н.На пръв поглед обикновенни тревоги но доста голямо присъствие имат в живота ми.Накрая към това може да се добави и едно равно чувство на подтиснатост и песимизъм.Честно казано ми писна.Искам да направя нещо по въпроса. Искам сутрин като се събудя да вярвам в себе си и да се чувствам щастлив. Не искам непрекъснато нещо да ме мъчи и да се притеснявам. Преди 7 години имах един период в живота си в който в продължение на няколко месеца, си въобразявах че съм болен от всяка болест , за която научех от някъде или прочитах че съществува. Тагава се запознах ми приателка/не съм имал сексуален контакт с друга между другото/ и нещата тръгнаха в нова посока благодарение на което се измъкнах от онова състояние.Но явно нещата не са се оправили.Това което съм прочел из литературата, е че сътстоянието ми се характеризира с термина обсесивно компулсивно поведение и от части и паническо разтройство. Мисля да прибегна до Seroxat.Бих бил много благодарен на съвет от ПСИХОТЕРАПЕВТА на е-therapy както и на всички които имат отношение по-въпроса. :D

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: февруари 05, 2007, 10:44:35 am »
Здравейте! Всичко, което описвате в не малка степен съвпада с диагнозата, която сте си вменил. Въпреки това без да сте бил при специалист и без да сме разговаряли по-конкретно не можем да Ви дадем действащи лично за Вас напътствия. В тази ситуация не е редно да започвате самолечение. При всеки случай медикаментозното лечение би подобрило временно състоянието Ви на ниво симптоматика, но не би го променило трайно! Необходимо е да се извадят причините, които Ви карат да се чувствате така, да ги осмислите рационално и през обясненията на специалиста и да намерим заедно конкретен поведенчески подход, който да Ви накара трайно да промените нагласите си, а оттам и емоционалното си състояние. В момента сайтът ни има безплатен месец и Ви препоръчваме да разгледате възможностите за разговор с психолог тук.