Автор Тема: моля за съвет  (Прочетена 4028 пъти)

vidila

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
моля за съвет
« -: януари 30, 2007, 12:15:18 pm »
със съпруга си сме заедно вече 7 г.,от около година сме семейство.обичаме се и сме щастливи заедно. отношенията ни са прекрасни във всяка друга област с изключение на интимната. причината за това е в мен- нямам желание да правим секс/нямала съм такова от самото начало/ и като много жени съм се преструвала за да не го лишавам от това. той е любящ човек, винаги се е интересувал от това което чувствам и знам че го нараням много. винаги кога то се опита да ме докосне инстинктивно се отдръпвам и се свивам далеч от него. не желая никаква любовна игра и с течение на времето сексът между нас се превърна в елементарно задоволяване на биологични нужди/за него/ казвал ми е че всеки опит да ми достави удоволстние го кара да се чувства като престъпник и насилник заради начина по който реагирам. в последните месеци почти нямаме интимни контакти, което измъчва и двама ни. харесва ми размяната на нежности, но знам че това провокира желанието му за секс и отказвам и това. търсила съм сексолози , но честно казано не знам към кого да се обърна. мислите ли че може да ми се помогне да се наслаждавам на секса и какво да направя за да се променя

petar

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
моля за съвет
« Отговор #1 -: януари 30, 2007, 12:46:00 pm »
Аз не разбирам нещо - с други мъже като си била имала ли си желание секс да правите ? :) С него казваш, че никога не си искала...

vidila

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
моля за съвет
« Отговор #2 -: януари 30, 2007, 04:03:35 pm »
съпругът ми е първият мъж, но не смятам в че това е причината. едва ли прдишни или последващи/каквито не смятам да имам/врзки биха променили нещо в начина по който се чуствам

petar

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
моля за съвет
« Отговор #3 -: януари 30, 2007, 04:50:20 pm »
Добре е, че си взела решение за това да не пробваш с други, въпреки че понякога се чудя как човек може да знае нещо без да е опитал ;) Не че те карам - просто си мисля. А иначе ти защо мислиш, че се получава така ? Като за замисля аз вариантите не са грубо погледнато чак толкова много. Или има някаква физиологична причина, което предполагам знаеш дали е така - за мъжете знам, че един фактор по който се гледа за някакви смущения и нежелания и т.н. е ерекцията сутрин ;) 100% и при жените има. Другото нещо е свързано с някакви пречки в главата ти общо взето. Може би някакъв неприятен спомен от преди години ? Как си с фантазията относно по-интимните неща ? С мъжа ти, с други мъже. Преди да срещнеш мъжа ти също как беше ? Понеже е възможно чисто и просто, най-елементарно казано - той да не е за теб ;) Човек има доста начини по които да се залъгва и да се вкарва в разни филми, а с времето все повече се забатачват нещата. Това е като зъбите - като не ги лекуваш навреме и става по-лошо. Не ме разбирай погрешно, далеч съм от идеята да ти давам някакви съвети, просто защото нямам нужния опит за това. Предполагам скоро ще ти отговори психолог професионално, но каквото напишеш повече (примерно дето те питах аз) ще му е от полза на него, а и на теб самата - ще се замислиш за някой неща за които може би сама не обичаш се сещаш. Надявам се проблема ти да се реши възможно най-бързо ;)

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #4 -: февруари 02, 2007, 11:41:40 am »
Здравейте! Това, което можем да Ви кажем тук във форума няма да е нито съвет нито рецепта за хармоничен интимен живот. Нама как да го направим, поради многото факти, които липсват в описанието на проблема. Тук можем да Ви помолим да се възползвате от услугите на сайта за он-лайн терапия, които този месец са подарък от нас. Необходимо е да поговорим обстойно за всеки аспект от общуването Ви с другия пол, за себевъзприятията Ви, за цялостната история на интимния живот и пътят до съпротивите........... Оттам на сетне ще изграждаме нов усет за общуването с човека до Вас. Очакваме Ви.