Автор Тема: jelanieto ni za seks namalqva...  (Прочетена 4380 пъти)

lili

• Member
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
jelanieto ni za seks namalqva...
« -: януари 11, 2007, 06:38:47 pm »
s priqtelq mi sme zaedno ot dve godini i polovina, no prez poslednite meseci pravim seks dosta rqdko i ... kato 4e li nqmame takova silno jelanie za seks. govorili sme na tazi tema, mnogo durjim edin na dryg, nqmame strani4ni polovi kontakti. govorq i ot negovo ime za6toto sme obsujdali problema i dvamata re6ihme da potursim psihologi4eski suvet. Ne jiveem zaedno, vijdame se po4ti vseki den ili prez den, a pravim seks 1-2 na sedmica, a ponqkoga dori propyskame i sqka6 nqmame jelanie. v smisul kato go pravim ni e dosta hybavo, ama trydno zapo4vame. ne e prosto do raznoobrazie.. ne znam... tozi, neka go nareka problem, zapo4va da stava dosta tryden za re6avane. mnogo durjim edin na drug, no ... trqbva li za tova da potursim i nqkakvo drugo re6enie?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: януари 15, 2007, 11:37:49 am »
Здравейте Лили! Сексуалното желание в различните етапи на връзката не е еднакво. Та то може да се променя от ден за ден. Върху него оказват влияние почти всички фактори от ежедневието ни. Съвсем тривиалните са умора, напрежение, проблеми......а не само хипотетичното наличие на партньор извън връзката. Всъщност, след 2 години връзка емоциите между вас са станали по-спокойни и улегнали. Вече нямате нужда постоянно да проверявате и да доказвате един на друг емоциите си. Факт е, че в не малко връзки сексът играе ролята и на усещане за притежание. При вас, от това, което пишете се вижда, че сте в трайни и спокойни отношения. Много хора търсят именно това. При вас обаче има тревожност и сте вменили статута на проблем на ситуацията. Хубаво е, че сте обсъждали всичко помежду си. Това е първата стъпка към решаване на проблемите. Оттук на сетне можем да Ви поканим на разговор тук в сайта, където оставате анонимна, за да можем да извадим всички причини за създалата се ситуация и да намерим конкретен за случаят ви подход и действия извън общите приказки.

lili

• Member
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
jelanieto ni za seks namalqva...
« Отговор #2 -: януари 21, 2007, 06:41:03 pm »
Благодаря Ви за отговора! Наясно съм с това, че сексуалното желание не може винаги да е еднакво, обаче при нас се получава нещо друго. От доста време, вече става месеци, сме по-пасивни в интимен план. Говорим за това и отговорът ни е: "Не ми се прави...". Претърпяхме известни промени в нашата връзка. На мен ми се наложи да напусна предишната си работа и сега ми е трудно да си намеря нещо подходящо. Той от своя страна започна да бъде все по-зает с работа и времето, което ни остава да сме заедно е малко. Иначе сме си много близки. Непрекъснато си демонстрираме по някакъв начин, че си се радваме един на друг, било то да си говорим или просто да си се гушкаме, но когато дойде време за секс... сякаш се чувстваме уморени. Вероятно причината е в напрегнатата ситуация, най-вече покрай мен, но не съм сигурна дали след по-дълго такова отношение няма да има негативни последствия.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #3 -: януари 22, 2007, 10:00:55 am »
Възможно е отношенията Ви да преминават на друго ниво, което да е по-улегнало и приятелско. Това не бива да Ви плаши. Сексуалната близост е много важна за една връзка, но когато настъпи период, в който и давмата партньори имат нужда от по-друг тип близост и общуване и се чувстват добре така, не е нужно да насилвате прекомерно нещата. Все пак е необходимо обаче да запазите еротиката помежду си и да търсите моменти или детайли един в друг, които да Ви възбуждат и провокират да мислите за партньора си отвъд платонизма. Наред с това трябва да се разберат реалните причини за липсата на желание и в двамата. Затова отново Ви приканваме да разгледате възможностите за терапия или консултация он-лайн.